Pogrzeby Poznań Przeźmierowo

Zakład pogrzebowy W. Rutkowski z Poznania od wielu lat działamy w branży funeralnej, dzięki czemu znakomicie orientujemy się we wszystkich zagadnieniach z nią związanymi. Jesteśmy w stanie kompleksowo zająć się organizacją ceremonii pogrzebowej w Poznaniu w Przeźmierowie i zaoferować piękną, a jednocześnie bardzo sentymentalną uroczystość pożegnalną – zarówno religijną, jak i świecką. Pogrzeb zawsze odbywa się zgodnie z wolą zmarłego i jego najbliższej rodziny, gdyż szanujemy każdą decyzję, która jest dla nas priorytetem.

Pogrzeb i zakład pogrzebowy Czerwonak okolice Poznania

Cmentarz Przeźmierowo – pogrzeby świeckie i religijne

Dla osób wierzących przygotowaliśmy ofertę dotyczącą usług pogrzebowych: organizacji pogrzebu religijnego, zgodnie z wiarą zmarłej osoby i jej rodziny, która prowadzona jest przez księdza. Szanujemy także decyzje osób niewierzących, dlatego jesteśmy w stanie zrealizować pogrzeb świecki, na którym za główną przemowę odpowiadał będzie nie kapłan a mistrz ceremonii. Przygotowanie do tego rodzaju pochówku obejmuje także wybór repertuaru muzycznego, ewentualną prezentację zdjęć na życzenie rodziny czy też przemówień bliskich w celu pożegnania zmarłej osoby.

Osoba prowadząca może wygłosić nie tylko mowę pożegnalną, ale także wspomnieć o wszystkim, o czym zażyczy sobie rodzina zmarłej osoby, a wszystko odbywać się będzie w wybranej oprawie muzycznej. Ponadto jesteśmy także w stanie zaproponować naszym klientom połączenie elementów pogrzebu religijnego i świeckiego, jeśli tylko pojawią się takie preferencje.

Pogrzeb w Czerwonaku
Kremacja i pochówek Czerwonak

Pogrzeby Poznań Przeźmierowo – proces przygotowania ciała

Mamy do dyspozycji własną flotę pojazdów, które są odpowiednio przygotowane i przeznaczone do transportowania zmarłych osób. W celu umówienia transportu w dogodnym momencie wystarczy się z nami skontaktować i przygotować akt zgonu, co pozwoli nam zabrać ciało do naszej siedziby. Poza transportem specjalizujemy się także w kosmetyce twarzy i ciała – robimy wszystko, aby ostatnie pożegnanie było dla żałobników jak najmniej bolesne. Stosujemy profesjonalne preparaty i chętnie doradzamy w wyborze odpowiedniej odzieży i  obuwia, przy zapewnieniu pełnej empatii i zrozumienia w tych traumatycznych i trudnych chwilach przepełnionych smutkiem i żalem.

Pogrzeby Przeźmierowo – pochówek zgodny z ustaleniami

Każdy pochówek w Przeźmierowie w Poznaniu, który mamy okazję organizować, jest zawsze zgodny z ostatnią wolą zmarłego i jego najbliższej rodziny. Jesteśmy bardzo elastyczni i dostosowujemy się do decyzji naszych klientów, dlatego zawsze pochówek przebiega dokładnie tak, jak zostało to wcześniej ustalone. Przy czym zapewniamy pełen szacunek wszystkim uczestnikom pogrzebu i wspieramy ich w najtrudniejszych chwilach.

Pochówek w Poznaniu z wybraną oprawą muzyczną

Oprawa muzyczna na pogrzebie to piękne tło ceremonii pożegnalnej, o którym można indywidualnie zdecydować podczas korzystania z naszych usług. Chętnie pomożemy dobrać właściwy repertuar, biorąc pod uwagę wszystkie oczekiwania uczestników pogrzebu, a także upodobania zmarłej osoby, dzięki czemu przykra uroczystość ostatniego pożegnania będzie jednocześnie piękna z uwagi na wybrany akompaniament dostosowany do chwili.

Dom pogrzebowy Przeźmierowo Poznań – ekshumacja zgodna z obowiązującymi przepisami

Specjalizujemy się także w przeprowadzaniu profesjonalnej ekshumacji, której celem może być przeniesienie szczątków do innego miejsca spoczynku bądź też konieczność dokonania oględzin lekarskich. Proces ten jest zgodny z prawem i możliwy do przeprowadzenia od 16 października do 15 kwietnia wyłącznie w porannych godzinach. Po zakończonej ekshumacji szczątki mogą być pochowane w tradycyjnej trumnie bądź urnie po dokonaniu wcześniejszej kremacji.

Zakład pogrzebowy Przeźmierowo Poznań – kremacja

W ostatnim czasie kremowanie zwłok staje się coraz popularniejsze, również w Poznaniu. Proces ten wymaga odpowiedniej zgody oraz aktu zgonu i przeprowadzany jest w specjalnej trumnie kremacyjnej, która ulega całkowitemu spaleniu. W kremacji może uczestniczyć rodzina, jeśli ma tylko takie życzenie. Palenie ciała zajmuje około 3 godzin i odbywa się w temperaturze od 800 do 1200°C.

Pogrzeb w Poznaniu – pomoc w formalnościach związanych z pochówkiem

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudnym momentem jest pożegnanie bliskiej osoby i jak wiele ważnych rzeczy może w tym czasie umknąć. Właśnie z tego względu oferujemy wszystkim osobom pogrążonym w żałobie kompleksową pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności pogrzebowe związanych z pochówkiem, a także z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pomagamy w wypełnieniu niezbędnych wniosków i dokumentów, a także jesteśmy w stanie przygotować klepsydry, nekrologi, doradzić w wyborze kwiatów oraz trumny bądź urny. Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług w przypadku konieczności sprowadzenia zmarłej osoby z zagranicy.

formalności po śmierci męża

Zakład pogrzebowy w Poznaniu – cennik usług

Ostateczny koszt pogrzebu zależy od kilku czynników, a samą ceremonię warto dostosować do budżetu. Niektóre osoby zdecydowanie preferują skromne pożegnanie w najbliższym gronie, a innym zależy na długiej i większej ceremonii, z oprawą muzyczną na żywo, bogato zdobionymi florystycznymi kompozycjami oraz przemowami członków rodziny. Jesteśmy w stanie dostosować zakres usług do przeznaczonego budżetu, gdyż wyróżniamy się elastycznością i zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Poznań:

TEL: 782 042 988

Koło:

TEL: 601 767 939

TEL: 63 2720269

Potrzebują Państwo pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.