Pogrzeby – Poznań Plewiska

Zakład pogrzebowy Wojciech Rutkowski z Poznania oferuje profesjonalną organizację pogrzebu religijnego dla osób wierzących i świeckiego dla niewierzących. Gwarantujemy kompleksowy zakres usług dotyczących branży funeralnej, z zachowaniem pełnego szacunku dla zmarłej osoby i wyrozumiałością dla bliskich pogrążonych w żałobie. Naszym klientom oferujemy także pomoc na każdym etapie organizowania uroczystości pogrzebowej oraz doradztwo w wyborze elementów mających znaczenie podczas ceremonii pożegnalnej.

Pogrzeb i zakład pogrzebowy Czerwonak okolice Poznania

Cmentarz Plewiska pogrzeby religijne i świecie

Większość osób mieszkających w Poznaniu jeszcze za życia decyduje o przebiegu swojego pogrzebu religijnego, podczas którego zmawiane są modlitwy, a całej ceremonii przewodniczy ksiądz. Jest to uroczystość zarezerwowana dla wierzących osób. Natomiast w przypadku niewierzących obrządek pogrzebowy przebiega nieco inaczej. 

Za ceremonię odpowiada nie kapłan, a mistrz ceremonii, a sam przebieg omawia się znacznie wcześniej, gdyż jest to forma spersonalizowanej uroczystości. Podczas niej można zdecydować o długości przemowy, oprawie muzycznej, wspominkach czy pokazie wybranych zdjęć zmarłego. W ten sposób można go pożegnać wedle własnych zasad, które są najbliższe sercu żałobników. Nasza firma specjalizuje się w realizowaniu pochówku religijnego, jak i świeckiego, dzięki czemu warto skorzystać z oferowanych usług, niezależnie od stosunku do wiary.

Pogrzeb w Czerwonaku
Kremacja i pochówek Czerwonak

Dom pogrzebowy Plewiska Poznań kompleksowe przygotowanie ciała zmarłego

Oferujemy transport ciała zmarłego do naszej siedziby, który odbywa się specjalistycznymi pojazdami w pełni przygotowanymi do tego procesu. Aby skorzystać z usługi, wystarczy skontaktować się z naszym konsultantem telefonicznie, a także mieć przy sobie akt zgonu, który jest niezbędny do jej wykonania. Oczywiście nasi wyspecjalizowani pracownicy zajmą się całą resztą i odbiorą ciało zmarłej osoby z zachowaniem pełnego szacunku. Na miejscu przeprowadzimy pełną kosmetykę, której celem jest przywrócenie kolorytu skórze, ukrycie niedoskonałości związanych z przebytą chorobą lub wypadkiem – wszystkie te kwestie są zawsze uzgadniane indywidualnie.

Pogrzeby Plewiska pochówek i ostatnie pożegnanie

Organizujemy pochówki na cmentarzu Plewiska w Poznaniu już od lat, a każda ceremonia jest zawsze zgodna z oczekiwaniami organizatorów pogrzebu oraz z wolą zmarłej osoby. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudny jest to czas dla wszystkich żałobników, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować ból i zapewnić pełne wsparcie w tych ciężkich chwilach.

Zakład pogrzebowy w Poznaniu – oprawa muzyczna, o którą zadbamy

Oprawa muzyczna na pogrzebie to kwestia indywidualna, jednak coraz więcej osób jest chętnych do decydowania o repertuarze towarzyszącemu ceremonii pożegnalnej. Zapewniamy pomoc w doborze odpowiedniej muzyki, która będzie idealnie pasować do charakteru pogrzebu i jego okoliczności. Zawsze dbamy o najdrobniejsze detale, dlatego uroczystość organizowana przez nas jest zaplanowana w najmniejszych szczegółach.

Cmentarz Plewiska Poznań – ekshumacje

Na cmentarzu Plewiska w Poznaniu wykonujemy także ekshumacje, gdy zajdzie taka potrzeba. Każdy proces jest przeprowadzany zgodnie z obowiązującymi przepisami i z zachowaniem szczególnej ostrożności. Ekshumacje najczęściej wykonujemy w celu przeniesienia szczątków zmarłej osoby z dotychczasowego miejsca spoczynku do innego lub też dokonania oględzin lekarsko-sądowych. Proces jest możliwy do przeprowadzenia od 16 października do 15 kwietnia zgodnie z prawem w godzinach wczesnoporannych.

Pogrzeby Poznań Plewiska – kremacje

Proces kremacji polega na spaleniu ciała znajdującego się w specjalnej trumnie w temperaturze sięgającej do  1200°C i zajmuje zwykle od 2 do 3 godzin. Rodzina może towarzyszyć podczas kremacji, jednak nie jest to obowiązkowe i szanujemy każdą decyzję w tej kwestii. Do przeprowadzenia procesu spalenia niezbędna jest odpowiednia zgoda oraz akt zgonu. Oferujemy także kremację zwłok sprowadzonych z zagranicy, gdyż gwarantujemy szeroki zakres usług.

Dom pogrzebowy w Poznaniu – pomoc we wszystkich formalnościach

Nasz dom pogrzebowy w Poznaniu oferuje także kompleksową pomoc we wszystkich formalnościach dotyczących pogrzebu. Chętnie doradzamy w wyborze urny i trumny, kompozycji kwiatów i wieńców, oprawy muzycznej oraz pomagamy w wypełnieniu niezbędnych wniosków i dokumentów – również tych, które uprawniają do uzyskania zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To świadczenie pozwala na odzyskanie części kosztów poniesionych w związku z organizacją ceremonii pogrzebowej. Nasza pomoc sprawia, że osobom pogrążonym w smutku i żalu nic nie umknie, a wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.

formalności po śmierci męża

Pogrzeby Plewiska w Poznaniu – cennik usług pogrzebowych

Cennik usług pogrzebowych oferowanych przez nasz dom pogrzebowy w Poznaniu zależy od kilku czynników, w tym między innymi od przebiegu ceremonii pożegnalnej, która może być bardzo skromna lub wręcz przeciwnie – wypełniona długimi przemowami, slajdami zdjęciowymi, muzyką na żywo, a także bogatymi wieńcami. Na ostateczną cenę pogrzebu może także wpłynąć decyzja o kremacji i balsamowaniu. Różne są także koszty zakupu trumien i urn, które mogą mieć innym materiał, kolor czy elementy ozdobne. Jednak zawsze staramy się dostosować wybrane opcje do budżetu.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Poznań:

TEL: 782 042 988

Koło:

TEL: 601 767 939

TEL: 63 2720269

Potrzebują Państwo pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.