Międzynarodowy transport zwłok

SPROWADŹ NAJBLIŻSZYCH DO DOMU

Zapewniamy i organizujemy przewóz osób zmarłych, w tym sprowadzenie zwłok z zagranicy do dowolnego miejsca na terenie kraju. Oferujemy również pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności z tym związanych.

Jesteśmy dla Państwa dostępni całą dobę siedem dni w tygodniu.

grave-2510928_1280
Posiadamy przedstawicieli naszej firmy w kilku krajach europy, co usprawnia załatwianie formalności przy transporcie
adult-black-black-and-white-1670555
przewóz zwłok lub prochów na terenie całego kraju i Europy
memory-3775480_1280
załatwianie wszelkich formalności związanych z międzynarodowym transportem zwłok lub prochów– także drogą morską i lotniczą

transport zmarłych

USŁUGI PRZEWOZOWE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Obecnie na życie za granicami Polski decyduje się wielu ludzi w każdym wieku. Wyjazd z kraju rodzinnego nie musi jednak oznaczać całkowitej rezygnacji z ojczyzny – wielu emigrantów wciąż wiąże swoją przyszłość z Polską. Niestety nie wszyscy mogą jej doświadczyć. 

Nagła śmierć jest trudna dla najbliższych zmarłego, a odległość od rodzinnego domu czyni ten moment jeszcze bardziej dotkliwym. Często rodzi się wówczas lęk o dalszy los członka rodziny czy przyjaciela, zwłaszcza jeśli przebywał on w danym kraju sam. Wówczas warto zaufać sprawdzonym specjalistom, na przykład z poznańskiego Domu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski. Oferujemy bezpieczne sprowadzanie zwłok z wielu krajów Europy i nie tylko.

Sprowadzanie zwłok w Europie

Zapewnienie Państwa ukochanym ceremonii wśród najbliższych i pochówku na rodzinnym cmentarzu jest dla nas bardzo ważne. Międzynarodowy transport zwłok do Poznania na stosunkowo niedużych odległościach odbywa się w specjalnych karawanach. Spełniają wymogi sanitarne i normy wymagane w różnych krajach, dzięki czemu możemy zapewnić kompleksową usługę. Taktowni profesjonaliści nie tylko zajmą się formalnościami sprowadzenia zwłok, ale również wytłumaczą Państwu cały proces, aby ukoić nieco nerwy.

Bezpieczny, międzynarodowy transport zwłok z krajów tropikalnych

Chociaż kraje tropikalne zwane są rajem na Ziemi, w nich, tak jak i w Polsce, dochodzi do przykrych momentów. Międzynarodowy przewóz zwłok może stanowić wówczas wyzwanie nie tylko ze względu na dużą odległość, ale również wysoką temperaturę, która przyspiesza procesy biologiczne. Nasz zakład pogrzebowy dokłada wszelkich starań, aby umożliwić Państwu pochówek w Polsce.

W niektórych sytuacjach przed sprowadzeniem zwłok przeprowadzamy balsamowanie – specjalistyczne środki znacznie spowalniają zmiany ciała, dlatego nawet długotrwała podróż przebiega sprawnie.  Standardowo Dom Pogrzebowy „Wojciech Rutkowski” wykorzystuje nowoczesne karawany, ale międzynarodowy transport zwłok na większych odległościach wymaga przewozów drogą powietrzną i czasem morską, co nie stanowi dla naszych specjalistów problemu.

Profesjonalny, międzynarodowy transport zwłok – cennik

Cena międzynarodowego przewozu zwłok zależy od bardzo wielu kwestii, dlatego podanie nawet orientacyjnej kwoty jest właściwie niemożliwe. Przed przyjęciem zlecenia zadamy Państwu kilka pytań, co znacznie ułatwi nam wycenę. Warto przy tym pamiętać, że zasiłek pogrzebowy z ZUS-u pokrywa również międzynarodowy transport zwłok. Cennik Domu Pogrzebowego „Wojciech Rutkowski” obejmuje między innymi:

  • dystans,
  • tłumaczenia dokumentów,
  • koszty lotów lub promów,
  • koszty trumny albo urny,
  • ubranie dla zmarłego.

Na niski koszt usługi wpływa zaś fakt, że nie korzystamy z pośredników. Przedstawiciele naszej firmy pracują w kilku krajach Europy, dlatego jesteśmy w stanie dość szybko i sprawnie załatwić niektóre formalności. Czas sprowadzenia zwłok, tak jak i cena, może być uzależniony od wielu czynników, jednak zazwyczaj wynosi on kilka dni.

Międzynarodowy przewóz zwłok – całodobowa infolinia

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i poczuciu empatii jesteśmy świadomi stresu rodziny osoby zmarłej poza Polską. Sprowadzenie zwłok wydaje się wówczas skomplikowanym procesem – wcale jednak nie musi takie być. Wystarczy zlecić je nam, a kompleksowo podejdziemy do tego zadania. Przeprowadzimy międzynarodowe formalności i wynikające z nich obowiązki, aby mogli Państwo pożegnać się z ukochanym.

W międzynarodowym transporcie zwłok, zwłaszcza na dużych odległościach, czas gra kluczową rolę. Z tego względu nasza infolinia jest czynna przez całą dobę, także w dni świąteczne. Proszę nam zaufać, a przewieziemy ciało bliskiej osoby w niemal dowolne, wybrane przez Państwa miejsce.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

służymy radą w razie dodatkowych pytań.