Transport zwłok z Francji

Transport zwłok z Francji usługi pogrzebowe Rutkowski Poznań

Chociaż najpopularniejszymi krajami zamieszkałymi przez Polaków są Wielka Brytania, Irlandia czy Niemcy, bardzo wielu z nich znajduje się we Francji. Mimo codziennego życia za granicą osoby urodzone w Polsce nie wyobrażają sobie pochówku w innym miejscu na świecie. Dlatego w momencie odejścia warto zaufać firmie, która umożliwi organizację ostatniego pożegnania w kraju nad Wisłą.

Nasz Zakład pogrzebowy w Poznaniu uzyskał francuską habilitację, czyli zezwolenie władz na transport zwłok z Francji do Polski. Dzięki temu proces przebiega znacznie sprawniej. Mamy wieloletnie doświadczenie w przewozie zmarłych, dlatego formalności czy obowiązki wynikające z przemieszczania ciała nie stanowią dla nas problemu.

Zakład pogrzebowy w Poznaniu – licencja

Międzynarodowy transport zwłok to skomplikowana usługa pogrzebowa, która stawia wiele wymagań względem zakładu pogrzebowego. Dana firma, chcąc realizować tego typu ofertę, musi spełnić je wszystkie.

Obecnie na terenie całej Polski funkcjonuje jedynie 10 domów pogrzebowych, które spełniają wymagania licencyjne i mogą zgodnie z prawem realizować międzynarodowy transport zwłok z Francji. Warto wiedzieć, że wymagania są bardzo rygorystyczne i z tego powodu ich uzyskanie wiąże się dla zakładu pogrzebowego z wieloma formalnościami związanymi z ich spełnieniem. Nie bez powodu liczba firm pogrzebowych świadczących usługi przewozu ciała z zagranicy w zasadzie nie zwiększa się.

Zdobycie licencji wymaga złożenia odpowiednich wniosków w Prefekturze Policji w Paryżu i jest wystawiana przez tamtejszy urząd jedynie na daną firmę, wybrane samochody oraz konkretne osoby (pracowników). Licencja nie może być przenoszona pomiędzy różnymi podmiotami gospodarczymi – jest niezbywalna i przydzielana jedynie ściśle wyselekcjonowanym przedsiębiorstwom, które dysponują między innymi flotą samochodową dostosowaną do przewozu ciał.

Niektóre firmy podejmują się transportu zwłok z Francji bez odpowiednich licencji. Rezultatem jest z reguły brak możliwości odbioru ciała z miejsca jego przechowywania, gdyż francuskie prawo kategorycznie zabrania wydania zwłok osobie/firmie, która nie dysponuje zezwoleniem wydanym przez paryską Prefekturę Policji.

Transport międzynarodowy zwłok z Francji Pogrzeby Rutkowski

Transport zwłok z Francji – flota samochodowa

Zakład Pogrzebowy „Wojciech Rutkowski” dysponuje własną flotą samochodową, nie współpracuje więc z pośrednikami w zakresie przewozu zwłok. Wpływa to pozytywnie zarówno na cenę naszych usług, jak i zaufanie osób pogrążonych w żałobie. Oferujemy Państwu nowoczesne i bezpieczne karawany, które spełniają niezbędne wymagania sanitarne. Nasi doświadczeni specjaliści zapewniają kompleksowe wykonanie usługi, aby mieli Państwo szansę zorganizować pamiętną ceremonię pogrzebową w Polsce.

Poznański dom pogrzebowy – wymogi dla pojazdów

Międzynarodowy transport zwłok z Francji to usługa wymagająca zastosowania floty dostosowanej do transportu ciała z zagranicy. Nasze nowoczesne karawany są nie tylko w pełni higieniczne, lecz także przeszły bardzo rygorystyczną kontrolę (przegląd techniczny), realizowany przez wyspecjalizowanych techników na terenie Francji, a dokładniej w miejscowości Strasburg. Mieści się w nim jedyny zakład, w którym kontrolerzy mają dostęp do specjalistycznego sprzętu, umożliwiającego wydanie wiążącej opinii na temat danego pojazdu.

Oznacza to, że zakład pogrzebowy chcący realizować tego typu usługi pogrzebowe musi zatem nie tylko starać się o licencję, lecz także odwiedzić Strasburg w celu przejścia badania technicznego każdego karawanu.

Bezpieczny transport zwłok z Francji i Korsyki

Przed przewozem zmarłych należy ustalić jurysdykcję danej miejscowości, aby przygotować odpowiednie dokumenty. Nie wolno więc zapominać, że do Francji należy wiele wysp na Oceanie Atlantyckim oraz Morzu Śródziemnym, na przykład w Bretanii, Akwitanii czy Korsyce. Pomimo oddalenia od lądu stałego nasza firma oferuje transport zwłok z Francji do Polski. Zazwyczaj proces ten uwzględnia dodatkowo komunikację promem.

Dom pogrzebowy w Poznaniu – o czym warto pamiętać?

Większość zakładów w branży funeralnej oczywiście realizuje te podstawowe i bardziej kompleksowe usługi pogrzebowe, takie jak ceremonie pogrzebowe na cmentarzach komunalnych na terenie Poznania czy też całej Polski. Coraz więcej z nich proponuje swoim klientom również pogotowie pogrzebowe oraz pełną pomoc w organizacji pogrzebu.

Niestety, w dalszym ciągu międzynarodowy transport zwłok z Francji jest zagadnieniem bardzo trudnym, wymagającym i przez to dość stresującym dla osoby zlecającej. Nasz zakład realizuje te usługi pogrzebowe już od wielu lat, dlatego jest miejscem godnym zaufania, gdy śmierć bliskiej osoby nastąpi we Francji.

 • Warto zapoznać się z zezwoleniem (licencją) na realizowanie tego typu usług. Należy dokładnie przeanalizować jej treść, a w razie jakichkolwiek pytań zapytać przedstawiciela o wyjaśnienie pewnych wątpliwości.
 • Należy zapytać o prawną formę przewozu osób zmarłych – wiele zakładów pogrzebowych bez odpowiedniej licencji jedynie pośredniczy w procesie międzynarodowego transportu zwłok. Tak naprawdę oznacza to dla rodziny jedno – dodatkowe koszty związane z pośrednictwem, a czasami także nieco więcej kłopotów natury formalnej.
 • Warto sprawdzić witrynę Prefektury Policji w Paryżu, na której znajdują się wyszczególnione wszystkie zakłady pogrzebowe na terenie całej Polski, dysponujące licencją na transport zwłok z Francji.

Ile trwa transport zwłok z Francji do Polski?

Przewiezienie ciała przez granice państw europejskich wymaga wielu dokumentów, których uzyskanie i późniejsze tłumaczenie może wydłużyć czas oczekiwania na ostatnie pożegnanie. Dom Pogrzebowy „Wojciech Rutkowski” posiada współpracowników w kilku krajach, aby usprawnić wszelkie formalności. Dzięki temu możemy skrócić nieco przewóz.

Przyjmuje się jednak, że realny czas, jaki jest potrzebny na sprowadzenie zwłok z terenu Francji, to od 7 do 14 dni od chwili podpisania umowy. Czas ten może się jednak nieco wydłużyć lub skrócić z przyczyn niezależnych od firmy podejmującej się realizacji tej usługi. Przy tak długich trasach siłą rzeczy rośnie także ilość czynników, które mogą wpłynąć na czas wywiązania się z kontraktu. Dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie doszło.

Transport zwłok z Francji do Polski – cena

Najbliżsi zmarłego mogą zadawać sobie pytanie, ile kosztuje transport zwłok z Francji, takie zlecenie wydaje się bowiem dość skomplikowane. Dokładamy wszelkich starań, aby korzystne dla Państwa były koszty naszych usług, w tym transportu zwłok z Francji do Polski. Cena przewozu zależy jednak od bardzo wielu czynników takich jak:

 • odległość pomiędzy miejscowością we Francji a miejscowością w Polsce,
 • rodzaj transportu (lądowy lub powietrzny),
 • tłumaczenia dokumentów,
 • wybrania trumny czy urny.
 • odległość od konsulatu RP, do którego należy udać się po zezwolenie na transport zwłok lub szczątków – są dwa, jeden w Paryżu, a drugi w miejscowości Lyon.

Standardowo jednak koszt przewozu zmarłej osoby z terenu Francji rozpoczyna się od 9 tys. zł i może nieco wzrosnąć zależnie od powyższych czynników. Ta graniczna kwota informuje o minimalnych nakładach finansowych, nie jest zaś ostateczna.

Wstępną wycenę przeprowadzamy więc po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy. Nasza infolinia otwarta jest codziennie przez całą dobę – zapraszamy do kontaktu. Opiszemy Państwu, jak wygląda transport zwłok z Francji do Polski i wspólnie ustalimy szczegóły przewozu.

Poznański zakład pogrzebowy – dodatkowe koszty przy transporcie ciała z Francji

Nasz dom pogrzebowy w Poznaniu jest jednym z najbardziej transparentnych zakładów w całym kraju, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby o cenach całego procesu informować na długo przed podpisaniem umowy.

 • Osoby zlecająca międzynarodowy transport zwłok z Francji w naszym zakładzie pogrzebowym w Poznaniu powinna przygotować się między innymi na koszt trumny przeznaczonej do przewozu (jeśli transport dotyczy zwłok, a nie prochów).
 • Kolejny dodatkowy koszt stanowi tłumaczenie uwierzytelnione wszelkich dokumentów wymaganych przez francuskie urzędy. Cena nie jest jednak wysoka, średnio zamyka się w kwocie do 300 zł i rzadko ją przekracza.
 • Nie obejdzie się bez zgody konsularnej (konsula RP w Lyonie bądź Paryżu), która ma ujednoliconą i stałą cenę równą 50 euro.
 • Kolejny koszt wynika z przechowywania ciała od chwili zgonu, do czasu odbioru zwłok przez uprawniony zakład pogrzebowy realizujący międzynarodowy transport zwłok z Francji. Koszty chłodni są różne i nie standaryzowane, dlatego cena może się różnić zależnie od regionu.

Nasz poznański dom pogrzebowy z chęcią pomoże w kwestii obniżenia powyższych kosztów dodatkowych. Możemy sporządzić wraz z rodziną wniosek o ich zmniejszenie lub – co dość często się zdarza – całkowite zniesienie.

Profesjonalne wsparcie w przewozie zmarłych

Transport zwłok z Francji do Polski może stanowić źródło dodatkowego stresu dla osób, które utraciły ukochaną osobę. W pracy codziennie mierzymy się z silnymi emocjami, jednak niepokój związany ze śmiercią w obcym kraju potrafi wyrządzić w rodzinie czy grupie przyjaciół wiele bólu. Dom Pogrzebowy „Wojciech Rutkowski” podczas przewozu ciała otrzymuje od Państwa kredyt zaufania, dlatego dokłada wszelkich starań, aby wypełnić Państwa wolę i wyręczyć w tych trudnych chwilach żałoby.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.