Pogrzeby – Poznań Junikowo

Oferujemy kompleksową i profesjonalną organizację pogrzebu na poznańskim cmentarzu Janikowo. Uroczystość ta, jako pełna sentymentu, żalu i smutku, powinna zostać przygotowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie i mnóstwo dotychczas przeprowadzonych ceremonii. Naszym klientom proponujemy zarówno pogrzeby standardowe religijne, jak i świeckie, przeznaczone dla osób niewierzących.

Pogrzeby Poznań Junikowo

Cmentarz Junikowo – pogrzeby świeckie i religijne

Większość osób mieszkających w Polsce wybiera jeszcze za życia pogrzeb religijny, który ma na celu odprowadzenie duszy w kierunku Boga w otoczeniu modlitwy podczas Mszy Świętej. Wśród naszych usług znajduje się jednak także pogrzeb świecki, czyli obrządek przeznaczony dla osób niewierzących. Co prawda jego przebieg jest zbliżony do pochówku religijnego, jednak ceremonię odprawia nie ksiądz, a mistrz ceremonii, który ustala przebieg całej uroczystości na długo przed jej rozpoczęciem. Zakres usług obejmuje przemowy, oprawy muzyczne, pokaz zdjęć zmarłego i wiele innych. Co ważne, jako jedna z nielicznych firm z branży funeralnej, oferujemy także pogrzeby religijne, lecz z udziałem mistrza ceremonii.

Poznański cmentarz Junikowo – przygotowanie zmarłego

Ciało zmarłego, tuż po śmieci, powinno zostać przewiezione do naszej siedziby – w tym celu wystarczy do nas zadzwonić i przygotować akt zgonu. Resztą zajmą się nasi wykwalifikowani pracownicy, którzy odbiorą ciało z zachowaniem pełnego szacunku do zmarłego. Ponadto przeprowadzimy specjalistyczną kosmetykę, która obejmuje między innymi przywrócenie kolorytu skórze. Możemy również wykonać znacznie więcej czynności – jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, np. ukrycia niektórych niedoskonałości związanych z przebytą chorobą lub wypadkiem. Są to kwestie ustalanie indywidualnie z organizatorem pogrzebu.

Pogrzeby Junikowo

Poznański cmentarz Junikowo – wszystko na temat pochówku

Pochówek na poznańskim cmentarzu Junikowo, czyli ceremonia związana z pożegnaniem zmarłego, jest trudną chwilą dla rodziny i najbliższych przyjaciół. Z tego względu warto odprawienie ceremonii zlecić firmie, która odda odpowiedni szacunek zarówno zmarłemu, jak i wszystkim znajdującym się na miejscu żałobnikom. Spokój i zadumę traktujemy jako priorytet i staramy się, aby nasze pogrzeby w Junikowie były zawsze zgodne z oczekiwaniami organizatorów pogrzebu.

Pogrzeby Junikowo – oprawa muzyczna

Staramy się, aby ceremonia pogrzebowa w Junikowie w Poznaniu była zorganizowana ze zwróceniem uwagi na najdrobniejsze detale. Z tego względu przed rozpoczęciem ceremonii zapewniamy oprawę muzyczną z wyselekcjonowanym repertuarem, który będzie pasował do charakterystyki pochówku i jego wagi.

Cmentarz junikowo pogrzeby
poznański cmentarz junikowo

Cmentarz komunalny Junikowo – ekshumacje

Wśród naszych usług oferujemy również wykonanie ekshumacji, oczywiście zgodnie z obowiązującymi przepisami, zachowując wszelką ostrożność. Proces może odbyć się w celu przeniesienia szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku do innego grobu bądź też dokonania oględzin lekarskich. Ekshumacja jest możliwa w okresie od 16 października do 15 kwietnia w godzinach wczesnoporannych. Po zakończonej usłudze szczątki mogą zostać poddane kremacji bądź pochowane ponownie w trumnie.

Pogrzeby na cmentarzu Junikowo – kremacje

Kremacje są coraz popularniejszą formą pochówku w Polsce. Sam proces polega na spaleniu ciała w temperaturze sięgającej do 1200°C i zajmuje około 3 godzin. Może odbyć się w obecności rodziny lub bez niej – w zależności od indywidualnych ustaleń z organizatorami pogrzebu. Do przeprowadzenia kremacji niezbędne są dokumenty, w których znajduje się zgoda osoby zmarłej na skremowanie ciała i odpis aktu zgonu. Możemy również zaoferować Państwu kremację zwłok sprowadzonych zza granicy.

Pogrzeby Poznań Junikowo – formalności

Jako profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem w branży funeralnej oferujemy także kompleksową obsługę związaną z dopełnieniem niezbędnych formalności pogrzebowych. To duże udogodnienie, gdyż odejście bliskiej osoby jest zawsze trudne i sprawia, że ciężko się skupić na skompletowaniu dokumentów. Nasz asystent pogrzebowy pełen empatii zawsze chętnie przeprowadzi Państwa przez wszystkie niezbędne etapy ceremonii pogrzebowej, a także zagwarantuje fachową poradę i odpowie na wszelkie pytania, rozwiewając tym samym wątpliwości. Zapewniamy transport do i z urzędu stanu cywilnego, cmentarza lub kaplicy, a także przygotowanie klepsydr i nekrologów. Dodatkowo nasi asystenci z Junikowa w Poznaniu pomogą wypełnić niezbędne wnioski, a także doradzą w wyborze wieńców, trumny lub urny czy ubrania dla zmarłego.

Pogrzeby Junikowo – cennik usług pogrzebowych

Cennik naszych usług pogrzebowych oferowanych w Junikowie w Poznaniu zależy od złożoności ceremonii. Niektórzy żałobnicy życzą sobie skromnego pożegnania zmarłego wyłącznie w gronie najbliższych mu osób, natomiast niektórzy organizatorzy uroczystości pożegnalnej pragną dłuższych przemówień, uzupełnionych oprawą muzyczną i bogatymi wieńcami. Każdy element pogrzebu wpływa na ostateczną cenę, podobnie jak decyzja o balsamowaniu, kremacji czy rodzaju wybranej trumny lub urny. Poszczególne modele różnią się między sobą materiałem i stylistyką. Nasza firma pomaga również w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który wiąże się z częściowym zwrotem kosztów ceremonii.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta