Transport zwłok z Białorusi

Transport zwłok z Białorusi Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło

Białoruś staje się coraz popularniejszym celem podróży wielbicieli natury i historii. Podczas takich wyjazdów może jednak dojść do poważnych wypadków, które często są tragiczne w skutkach. Zakończenie życia najbliższego poza ojczyzną jest nieraz traumatyczne – w takiej sytuacji należy zasięgnąć pomocy specjalistów.

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski oferuje transport zwłok z Białorusi do wybranego miejsca w Polsce, aby umożliwić Państwu pożegnanie i organizację godnego pochówku. Przewóz zmarłych to zazwyczaj skomplikowany proces, wymagający dopełnienia wielu formalności w obcym państwie. Nasi pracownicy bez problemu wyręczą Państwa w kompletowaniu dokumentacji, a ponadto stanowić będą oparcie po śmierci najbliższego.

Jak wygląda sprowadzanie zwłok z Białorusi?

Międzynarodowy przewóz zwłok wymaga znajomości prawa różnych krajów świata – dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy bardzo szybko uzyskać niezbędne dokumenty i rozpocząć transport ciała zmarłego do rodzinnej miejscowości w Polsce. Pisma takie to np.:

  • zezwolenie polskich władz na przewóz zwłok,
  • akt zgonu,
  • dokument stwierdzający, że śmierć nie nastąpiła wskutek choroby zakaźnej,
  • tłumaczenia.

Dysponujemy rozbudowaną flotą karawanów z chłodniami – pojazdy są zatem sprawdzone i spełniają wymagania sanitarne. Sprowadzenie zwłok z Białorusi odbywa się za ich pomocą (nie zatrudniamy pośredników), przewóz jest więc bezpieczny, a jego koszty ograniczone. Transport zmarłych w krajach Europy Wschodniej do miejsca pochówku w Polsce trwa zazwyczaj nie więcej niż 7 dni. Czas transportu ciała obejmuje również ok. 3 dni na skompletowanie dokumentacji.

Ile kosztuje przewóz zwłok z Białorusi do Polski?

Nierzadko rodziny zmarłych zastanawiają się nad kosztami przewozu zwłok do wybranego miejsca. W Domu Pogrzebowym W. Rutkowski do każdego pogrążonego w żałobie klienta podchodzimy indywidualnie – cena przewozu zmarłych zależy od wielu czynników, np. odległości pomiędzy miejscem śmierci a miejscem wiecznego spoczynku. Prosimy o skorzystanie z naszej infolinii – podczas rozmowy postaramy się sformułować wstępną wycenę usługi.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.