Pogrzeby – Poznań Stare Miasto

Ceremonia pogrzebowa to wyjątkowo trudna chwila dla bliskich zmarłego, w której nikt z żałobników nie ma głowy do załatwiania formalności. Z tego względu warto zorganizowanie pochówka zlecić naszej firmie – znanej w branży funeralnej już od wielu lat. Oferujemy profesjonalną i pełną szacunku dla zmarłego organizację pogrzebu na Starym Mieście. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że podczas tych niezwykle trudnych chwil, najbliżsi zmarłej osoby mogą oddać się zadumie, nie zaś załatwianiu trudnych formalności związanych z organizacją ceremonii.

Pogrzeby Poznań Stare Miasto

Świeckie i religijne pogrzeby – Stare Miasto

Jesteśmy świadomi tego, że większość mieszkańców naszego kraju to osoby wierzące, które chciałyby zostać pochowane w zgodzie ze swoją wiarą. Na takich ceremoniach przemowy oraz podziękowania wygłasza kapłan, podczas gdy na pogrzebie świeckim przeznaczonym dla osób niewierzących – mistrz ceremonii. To osoba godna zaufania, która przeprowadzi przejmującą przemowę do zgromadzonych osób i wspomni zmarłego. Warto wiedzieć, że mistrz ceremonii jest osobą wyrażającą się z szacunkiem do wszystkich zgromadzonych i uznaje ich dobro za najważniejsze. Zapewniamy także możliwość połączenia kilku cech pogrzebu świeckiego z religijnym.

Cmentarz Stare Miasto – pogrzeby i przygotowanie zmarłego

Dysponujemy flotą pojazdów dostosowanych do przewozu zmarłych aby skorzystać z naszego transportu, należy zadzwonić do nas na infolinię czynną całą dobę. Podczas rozmowy wystarczy przekazać naszym konsultantom informację na temat miejsca odbioru ciała. Konieczny będzie również akt zgonu. W naszej siedzibie najlepsi specjaliści przeprowadzą, oczywiście zgodnie z życzeniem najbliższych kosmetykę ciała zmarłego. Możemy przywrócić koloryt jego skóry, usunąć ślady walki z chorobą, a także ułożyć włosy i ubrać w odzież wybraną przez osoby organizujące pochówek.

Dom pogrzebowy Stare Miasto Poznań – pochówek

Zmierzenie się z utratą osób najbliższych zawsze wiąże się z dużym bólem, smutkiem i uczuciem osamotnienia. Osoby zatrudnione w naszym zakładzie pogrzebowym w Poznaniu są empatyczne i chętnie udzielą wszystkich informacji niezbędnych podczas pochówku. Odpowiedzą także na każde pytanie związane z realizacją tej uroczystości, a także zapewnią pełen szacunek i zrozumienie w każdym momencie. Działamy na terenie całego miasta Poznań – w tym także cmentarz Stare Miasto.

Zakład pogrzebowy Stare Miasto Poznań – oprawa dźwiękowa

Muzyka może być eleganckim tłem podczas pochówku i sprawić, że uroczystość stanie się bardziej spersonalizowana i indywidualna. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, którzy wraz z najbliższymi mogą wybrać odpowiednie utwory, które zostaną zaprezentowane na miejscu pochówku.

Cmentarz Stare Miasto pogrzeby
Dom pogrzebowy Stare MiastoPoznań

Dom pogrzebowy Stare Miasto Poznań – profesjonalna kremacja

Ceremonia pogrzebowa z udziałem urny może być równie piękna, jak tradycyjny pochówek z trumną. Właśnie z tego względu kremacja staje się w Polsce coraz popularniejszą formą udania się na wieczny spoczynek. Proces rozpoczyna się od palenia ciała w temperaturze od 800 do 1200 stopni i trwa od 2 do 3 godzin. Może zostać przeprowadzony w obecności rodziny lub bez – w zależności od indywidualnych ustaleń. Do kremacji wymagane są dokumenty, wśród których powinna znaleźć się zgoda osoby zmarłej na skremowanie ciała lub jej bliskich, a także odpis aktu zgonu.

Pogrzeby Stare Miasto – ekshumacje

Nasz zakład pogrzebowy wykonuje także profesjonalne ekshumacje, które polegają na wydobyciu zwłok lub szczątków z grobu. Celem procesu jest przeniesienie ich do innego miejsca spoczynku bądź konieczność przeprowadzenia oględzin lekarsko-sądowych. Prawo wyraźnie wskazuje na okres, w którym można wykonać ekshumację – od 16 października do 15 kwietnia. Działamy zawsze zgodnie z przepisami, zachowując wszelkie środki ostrożności.

Zakład pogrzebowy Stare Miasto Poznań

Cmentarz Stare Miasto – pogrzeby oraz formalności

Nasze wieloletnie doświadczenie i pełen profesjonalizm sprawia, że żadna formalność czy procedura dotycząca pogrzebu nie zostanie pominięta. Zapewniamy również pełne wsparcie w tym trudnym okresie i przeprowadzamy naszych klientów krok po kroku po wszystkich etapach usług pogrzebowych. Specjalizujemy się w transporcie i sprowadzeniu zmarłej osoby z dowolnego miejsca, a także doradzamy w wyborze klepsydr, nekrologów, trumien bądź urn oraz wieńców. Poza standardowymi usługami nasi asystenci pomagają także w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS-u, gdyż wydelegowani asystenci są w stanie załatwić wszelkie formalności związane z tą kwestią.

Dom pogrzebowy Stare Miasto Poznań – cennik naszych usług

Cennik usług zależy od kilku czynników, wśród których można wymienić między innymi bukiety kwiatów, oprawę muzyczną lub jej brak, balsamowanie zwłok, kremację czy model trumny lub urny. Ponadto znacznie droższą ceremonią będzie długa uroczystość z piękną muzyką na żywo i bogatymi wieńcami, niż skromne pożegnanie w gronie najbliższych. Jednak nasze ceny są bardzo atrakcyjne i dostosowane do budżetu klientów, dlatego zawsze staramy się dokładnie omówić każdy etap ceremonii, biorąc pod uwagę możliwości finansowe i indywidualne oczekiwania.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta