Pogrzeby Poznań Komorniki

Dom pogrzebowy Komorniki Poznań prowadzony przez Wojciecha Rutowskiego od 1995 roku wspiera rodziny w trudnych chwilach po śmierci ich bliskich. To właśnie pracownikom tego zakładu można zaufać w kwestii organizacji pochówku. Moment, gdy trzeba zmierzyć się z ostatnim pożegnaniem kogoś bliskiego, bywa traumatyczny, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy zadbają o wszystkie niezbędne elementy przygotowania pogrzebu. Niekiedy trudno zająć się załatwianiem formalności, w chwili doświadczania tak trudnych emocji, jak smutek, żal, rozpacz i ból.

Pogrzeby Poznań Miłostowo

Miejscem, w którym zostanie pochowany zmarły, może być Cmentarz Komorniki. Pogrzeby organizowane w tym miejscu przez dom pogrzebowy Wojciecha Rutkowskiego są zawsze profesjonalnie przygotowane. Żałobnicy doceniają kompleksowe podejście pracowników zakładu, które przekłada się na podkreślenie wzniosłego charakteru ceremonii ostatniego pożegnania.

Usługi oferowane przez zakład pogrzebowy

Pogrzeby Poznań Komorniki

Przygotowanie pochówku to niekiedy także międzynarodowy transport zwłok. Zakład pogrzebowy Komorniki Poznań Wojciecha Rutkowskiego zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z przewiezieniem szczątków zmarłego z dowolnego miejsca za granicą. Wystarczy, że rodzina lub inna osoba odpowiedzialna za organizację pogrzebu dostarczy odpowiednie upoważnienie, a pracownicy zadbają o wymagane zgody i zaświadczenia.

Korzystanie z usług domu pogrzebowego pomaga odciążyć bliskich osoby zmarłej. Wyznaczony przez zakład asystent wspiera w wyborze trumny, urny, klepsydry, wieńców, krzyża, tablicy nagrobnej, zniczy itd. Istotne jest także, że można powierzyć pracownikom zakładu również kwestie związane z uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z instytucji, takich ZUS i KRUS.

Dom pogrzebowy Komorniki Poznań

Pomoc ze strony domu pogrzebowego obejmuje organizację mszy św. w kościele, ostatniego pożegnania w kaplicy, a także wszystkich obrzędów na cmentarzu. Rodzina zmarłego może zażyczyć sobie również oprawy muzycznej podczas ceremonii. Dom pogrzebowy Wojciecha Rutkowskiego współpracuje z doświadczonymi i wykształconymi instrumentalistami, którzy potrafią podkreślić dźwiękami wzniosły charakter wydarzenia. Muzyka pomaga uwolnić emocje, które w tak smutnym dniu dla żałobników bywają bardzo trudne do zniesienia. Piękne wykonanie na trąbce, saksofonie lub skrzypcach utworu pożegnalnego może działać wręcz oczyszczająco.

Msza Święta odprawiana w kościele w dniu pogrzebu jest okazją do refleksji i zadumy nad przemijalnością życia oraz nieuchronnością śmierci. Często wiąże się z przywoływaniem ważnych wspomnień związanych z osobą zmarłą. Zarówno oprawa muzyczna, jak i każdy element organizacji pogrzebu powinny być spójne z charakterem uroczystości, a także podkreślać jej patetyczność.

Przygotowanie zwłok i pogrzeby – Komorniki i okolice

Dom pogrzebowy Wojciech Rutkowski Komorniki oferuje kompleksowe przygotowanie ciała do pochówku oraz organizację pogrzebu. Wśród usług, którymi zajmuje się zakład, są m.in.:

 • odebranie zmarłego z miejsca zgonu;
 • doradztwo w wyborze trumny, urny, wieńców, zniczy, krzyża, tablicy itd.;
 • przewóz ciała z zagranicy;
 • załatwienie formalności np. w kancelarii parafialnej lub zasiłku pogrzebowego w ZUS;
 • ekshumacja zwłok;
 • toaleta pośmiertna;
 • tanatokosmetyka;
 • przechowywanie zwłok w specjalnej chłodni;
 • kremacja;
 • drukowanie oraz rozwieszanie klepsydr;
 • przyozdabianie kaplicy i kościoła;
 • zapewnienie oprawy muzycznej na życzenie bliskich osoby zmarłej;
 • transport ciała z kaplicy/kościoła na cmentarz oraz złożenie ciała do grobu;
 • przenoszenie zmarłych do innego grobu.

Godziny pracy zakładu pogrzebowego Wojciech Rutkowski

Dom pogrzebowy w Komornikach świadczy swoje usługi całodobowo. Z uwagi na to, że przyczyny śmierci oraz miejsce zgonu mogą być różne, bardzo istotne jest, by pracownicy zakładu działali szybko, sprawnie i profesjonalnie. Od wielu lat osoby, które straciły bliskich, ufają zakładowi pogrzebowemu Wojciecha Rutkowskiego. Empatia i kompleksowe wsparcie obsługi są niezmiernie ważne w ciężkich chwilach, z jakimi mierzą się żałobnicy. To właśnie ceremonia ostatniego pożegnania powinna być zorganizowana z należytą starannością i dbałością o szczegóły.

Śmierć zawsze zaskakuje najbliższych, a pierwsze chwile, z jakimi się mierzy rodzina i przyjaciele zmarłych są trudne oraz wypełnione cierpieniem. To nie jest moment, gdy łatwo załatwiać niezbędne formalności, dlatego wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego jest tak istotny. Żałobnicy oddają się zadumie, przywołują wspomnienia i cierpią. Profesjonalna oprawa pogrzebu ułatwia stworzenie przestrzeni, w której mogą dojść do głosu emocje. Nawet te trudne, takie jak żal, rozpacz, złość, smutek i ból potrzebują swojego miejsca w życiu. Przeżycie żałoby to ważny moment oraz niezbędny element pogodzenia się ze stratą ukochanej osoby. Zakład pogrzebowy Wojciecha Rutkowskiego w Komornikach dokłada wszelkich starań, by ostatnie pożegnanie było właśnie takie, jakiego życzą sobie najbliżsi zmarłego. Osoba, która odeszła jest do samego końca traktowana z szacunkiem, a pogrzeb staje się uroczystym wydarzeniem przypominającym żałobnikom o istocie miłości i pokory względem życia.