Pogrzeby – Poznań Grunwald

Ostatnie pożegnanie z bliskimi jest zawsze trudne. Aby odpowiednio uczcić życie członka rodziny lub przyjaciela, warto zaufać sprawdzonej, doświadczonej firmie. Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski z Poznania zapewnia kompleksową organizację pochówków – możemy Państwu towarzyszyć od chwili śmierci aż na cmentarz. Poznań Grunwald, chociaż nie ma własnej nekropolii, pozostaje na terenie, gdzie świadczymy usługi pogrzebowe w Poznaniu. Wsparcie naszych profesjonalistów pozwoli Państwu w pełni oddać się zadumie i należycie pożegnać ukochanych.

Pogrzeby Poznań Junikowo

Zakład pogrzebowy – Poznań Grunwald i nie tylko

Usługi pogrzebowe oferujemy w całym mieście. Poznań i jego mieszkańcy mogą liczyć na nasze wsparcie także na większych odległościach. W Domu Pogrzebowym Wojciech Rutkowski dysponujemy flotą samochodów do przewozu osób zmarłych, dlatego nie korzystamy z usług pośredników czy też innych firm. Zlecając nam usługę międzynarodowego transportu zwłok, najczęściej mają Państwo bezpośredni kontakt z osobą, która go wykonuje. Po uzyskaniu karty zgonu od lekarza mogą Państwo powiadomić nas telefonicznie – bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia lub nocy.

Formalności i usługi pogrzebowe

Organizacja pogrzebu w czasie żałoby dla wielu osób stanowi trudny obowiązek. Kiedy formalności Państwa przerastają, staramy się pomóc. Asystent pogrzebowy w Państwa imieniu uzyska akt zgonu, ustalić przebieg uroczystości, a także pomoże dobrać akcesoria. Doradzamy klientom także w sytuacjach, kiedy potrzebna jest pomoc finansowa – wypłata zasiłku pogrzebowego czy innych świadczeń będzie sprawniejsza po konsultacji z naszymi pracownikami. Nie muszą Państwo nawet opuszczać swojego domu – podczas jednej wizyty asystenta wszystkim może zająć się nasz zakład pogrzebowy.

Pogrzeby Junikowo

Poznań Grunwald – Kremacje

Tradycyjny pogrzeb to niejedyna forma pochówku. W Polsce coraz częściej wybiera się kremację – aż 80% pochówków, które wykonujemy, to właśnie pochówki urnowe. Kremację dopuszcza również Kościół katolicki. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania dotyczące tej usługi kremacji zwłok, a także pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Przed kremacją oferujemy możliwość pożegnania się z ciałem zmarłego. Sam proces odbywa się w obecności rodziny lub bez niej. Po kilku godzinach prochy są gotowe do odbioru. Następnego dnia możemy je Państwu przekazać lub pochować.

Cmentarz Poznań Grunwald – pogrzeby religijne i świeckie

Pogrzeby z powodzeniem organizujemy zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących. Pogrzeby świeckie od religijnych różnią się brakiem obecności kapłanów czy symboli wyznaniowych. Uroczystość może przeprowadzić zaś mistrz ceremonii z Domu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski – zgodnie z Państwa sugestiami zostanie wygłoszona przemowa, zadbamy o oprawę muzyczną, a nawet multimedia. Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić Państwu odpowiednie pożegnania na cmentarzach komunalnych lub parafialnych.

Cmentarz junikowo pogrzeby

Transport zwłok – dom pogrzebowy – Poznań Grunwald

Niejednokrotnie śmierć przychodzi, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Jeśli Państwa bliscy odeszli z dala od rodzinnych stron, pomożemy Państwu przetransportować ich do wskazanej lokalizacji Poznania i nie tylko. Już po pierwszej informacji od rodziny lub przyjaciół zmarłego oraz podpisaniu pełnomocnictw, możemy bezkosztowo zorientować  się w sytuacji zmarłego w danym kraju. Na tej podstawie wycenimy koszt ewentualnej usługi międzynarodowego transportu zwłok do wskazanego przez rodzinę miejsca.

Kwiaty na pogrzeb w Poznaniu (Grunwald)

Nasz Zakład Pogrzebowy z Poznania oferuje kompleksową pomoc w organizacji pochówków – włącznie z szerokim wyborem kompozycji kwiatowych. Firma współpracuje z doświadczonymi florystami, aby dostarczyć wieńce pogrzebowe w Poznaniu. Dzięki nim mogą Państwo oddać należyty hołd zmarłym bliskim.

Formy kwiatowe, ich kształt, wielkość czy kolor powinny odpowiadać relacji z tymi, którzy już odeszli, a także przekazywać to, co nie może zostać już wypowiedziane. Zatroszczymy się, by ten ostatni podarunek był przygotowany zgodnie z Państwa życzeniami. Mogą Państwo wybierać spośród wieńców, wiązanek, bukietów, ozdób na trumnę lub urnę i nie tylko.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta