Transport zwłok z Egiptu

Transport zwłok z Egiptu Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło

Egipt jest dla Polaków szczególnie atrakcyjnym krajem ze względu na klimat oraz bogatą ofertę zabytków. Wysokie temperatury, duża ilość słońca, spora ilość raf koralowych to czynniki, które szczególnie w okresie zimowym przyciągają naszych rodaków. Wiele osób nie wykazuje należytej ostrożności przy kąpielach w morzu, w kontaktach z egzotycznymi roślinami czy nawet podczas korzystania z kąpieli słonecznych, co może okazać się tragiczne w skutkach. Co zrobić, kiedy dojdzie już do tragedii? Jak wygląda sprowadzanie zwłok z Egiptu?

Jak wygląda transport ciała z Egiptu?

Dom Pogrzebowy W. Rutkowski ma wieloletnie doświadczenie w sprowadzaniu zwłok z Egiptu. Oferujemy państwu kompleksową i rzeczową obsługę w tym trudnym czasie. 

Transport zwłok z Egiptu do Polski zazwyczaj odbywa się drogą powietrzną, jednak jest możliwy transport mieszany, tzn. komunikacja promem do Europy, a następnie odpowiednim karawanem do Polski. Na miejsce wysyłamy naszego przedstawiciela, który odbiera ciało osoby zmarłej z miejscowej kostnicy i transportuje je do stolicy Egiptu – Kairu. Tam trumna z ciałem jest plombowana i wraz z kompletem dokumentów przewożona jest na lotnisko bądź terminal promowy. Przybliżony czas sprowadzania zwłok z Egiptu do Polski wynosi około 7 dni.

Jak wyglądają koszty transportu zwłok z Egiptu?

Sprowadzanie zwłok z Egiptu nie ma ostatecznej, czy przybliżonej ceny (nie znajdą jej państwo w cenniku), ponieważ jest ona uzależniona od kilku czynników:

  • odległości między miejscowością gdzie znajduje się kostnica a miejscem docelowym w Polsce + koszta związane z transportem zwłok między miejscowościami w Egipcie,
  • rodzaj transportu (mieszany – lądowy+morski lub powietrzny),
  • wymagane dokumenty oraz ich tłumaczenia + koszt konsula,
  • wybrany model trumny.

Jednak warto wspomnieć, że można zmniejszyć koszt transportu zwłok z Egiptu – Polacy, wylatując do Egiptu (i każdego innego kraju spoza UE) zobowiązani są do wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski ma duże doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok, dlatego można mieć pewność profesjonalnej pomocy oraz wsparcia w trudnych chwilach. Nasza infolinia czynna jest całą dobę.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.