Pogrzeby – Suchy Las

Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudny i traumatyczny moment. Przemijanie jest częścią naszego życia, o której wolimy zapomnieć. Organizacja pochówku w tak smutnym czasie jest dla wielu osób wysiłkiem ponad możliwości. Mimo to są to obowiązki, które trzeba wykonać. Każdy z nas inaczej reaguje na odejście kogoś, kogo znaliśmy, ceniliśmy bądź kochaliśmy. Pogrzeb to moment ostatniego pożegnania, które jest także symbolem zakończenia ziemskiej drogi przez zmarłego. Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski z Poznania zadba o każdy szczegół ceremonii i dopilnuje, aby rodzina i przyjaciele mogli godnie i uroczyście pochować osobę, która odeszła. Organizujemy pogrzeby (Suchy Las, Koło, Poznań) szczególnie w stolicy Wielkopolski, jednak działamy również na terenie całego kraju.

Pogrzeb i zakład pogrzebowy Czerwonak okolice Poznania

Pogrzeby Poznań: Suchy Las – Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski

Organizacja pogrzebu to skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga poświęcenia znacznej ilości czasu i energii. Zgon bliskiej osoby to często szok, po którym trudno się otrząsnąć. Mimo to rodzina zobowiązana jest zorganizować pochówek. W takich momentach chcemy służyć Państwu pomocą, dlatego bierzemy na siebie odpowiedzialność związaną z organizacją pogrzebu oraz całą jego oprawą. W ten sposób chcemy okazać wsparcie w tym smutnym czasie i odciążyć Państwa od spraw związanych z uroczystościami pogrzebowymi.

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski to firma z tradycjami, która indywidualnie podchodzi do każdego klienta. Działamy na terenie Poznania oraz Koła, jednak poszerzamy naszą działalność także na Suchy Las i inne okoliczne miejscowości. Część naszych usług świadczymy również na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju.

Pogrzeb w Czerwonaku
Kremacja i pochówek Czerwonak

Dom pogrzebowy: Suchy Las – Poznań i okolice

Pogrzeby w Suchym Lesie i nie tylko, organizowane przez nasz Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski charakteryzują się dbałością o każdy szczegół. Dążymy do tego, aby ceremonie, które tworzymy, pozwalały godnie pożegnać bliską osobę.  Pochówek pełen szacunku i oddanie czci zmarłemu to ważny element naszej tradycji, a także istotny aspekt przeżywania smutku. Abyśmy mogli w pełni doświadczyć żałoby, konieczne jest zaakceptowanie sytuacji i ostatnie pożegnanie. W ten sposób podejmujemy próbę ułożenia swojego życia na nowo. Wspomnienie tej uroczystości będzie dodawało nam odwagi w walce o powrót na właściwe życiowe tory.

Cmentarz Suchy Las: pogrzeby

Cmentarz w Suchym Lesie to dla nas wyjątkowe miejsce. Jest to cmentarz parafii Matki Bożej Pocieszenia, który znajduje się tuż przy granicy Poznania i Suchego Lasu. Jest jednym z najmniejszych, a zarazem najmłodszych miejsc pochówku w Poznaniu. Mimo to już znajdują się na nim groby wielu znanych pisarzy i artystów.

Cmentarz Suchy Las zawsze wzbudza w nas refleksje o przemijaniu. Uroczystości pogrzebowe, które nasz Dom Pogrzebowy organizuje na terenie tego cmentarza, otoczone są aurą zadumy i czci. Współpracujemy z muzykami, którzy specjalizują się w muzyce klasycznej, która idealnie komponuje się z tym wyjątkowym cmentarzem. Mogą Państwo skorzystać z muzyki na żywo lub puszczonej z głośników. Pracownicy Domu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski pomogą Państwu także wybrać pozostałe elementy związane z oprawą pogrzebu.

Nasze usługi pogrzebowe to także przystrojenie kaplicy cmentarnej. Ta w Suchym Lesie to piękna kaplica Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w której odbywają się religijne obrzędy pogrzebowe. Witraże z przedstawieniem Chrystusa Miłosiernego oraz Archaniołów to tło, które nadaje całej uroczystości wyjątkowy charakter.

Kompleksowe usługi pogrzebowe – cmentarz Suchy Las

Nasz Dom Pogrzebowy oferuje kompleksowe usługi. Organizujemy pogrzeby z poszanowaniem woli zmarłego – świeckie oraz religijne. Co więcej, nasi pracownicy pomogą Państwu w dopilnowaniu spraw urzędowych, takich jak wizyta w urzędzie stanu cywilnego.

Zajmujemy się również transportem zwłok na terenie całej Polski oraz oferujemy powrót ciała do ojczyzny, jeśli zmarły znajduje się poza granicami kraju. Dopilnujemy także stosownej dokumentacji. Nasz Dom Pogrzebowy daje także wybór między tradycyjnym pogrzebem a kremacją – w tym również kremacją zwłok z zagranicy.

Pomożemy Państwu dobrać kwiaty oraz ustalić plan pogrzebu. Aby jak najbardziej ułatwić Państwu ten trudny czas, oferujemy również usługi asystenta pogrzebowego, który zajmie się organizacją uroczystości pogrzebowych za Państwa.

Profesjonalny zakład pogrzebowy (Suchy Las, Poznań) Wojciech Rutkowski

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski to miejsce, w którym pracują oddani sprawie i empatyczni pracownicy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji o każdej porze, 7 dni w tygodniu – również w święta.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Poznań:

TEL: 782 042 988

Koło:

TEL: 601 767 939

TEL: 63 2720269

Potrzebują Państwo pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.