Pogrzeby – Poznań Czerwonak

Od wielu lat prowadzimy zakład pogrzebowy, dlatego możemy się nazwać specjalistami w branży funeralnej i jesteśmy w stanie oferować najwyższej jakości uroczystości pogrzebowe na cmentarzu Czerwonak w Poznaniu. Wieloletnie doświadczenie i pełne zaangażowanie w świadczone usługi pogrzebowe sprawia, że każdy pogrzeb organizowany przez nasz zakład jest dokładnie przygotowany i zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. 

Uroczystość pożegnalna może być prowadzona przez kapłana lub mistrza ceremonii – w zależności od indywidualnych ustaleń z najbliższymi zmarłego. Zakład pogrzebowy W. Rutkowski z Poznania oferuje ceremonie religijne i świeckie, zgodnie z obowiązującymi zasadami i z zachowaniem odpowiedniego szacunku dla zmarłej osoby oraz uczestników pogrzebu.

Pogrzeb i zakład pogrzebowy Czerwonak okolice Poznania

Pogrzeby Poznań Czerwonak – ceremonie świeckie i religijne

Organizujemy ceremonie religijne prowadzone przez kapłana, które są zgodne z wyznaniem i zasadami osób wierzących, pragnących w uroczysty sposób pożegnać zmarłego lub zmarłą. Ich przebieg jest zawsze ustalany z bliskimi, podobnie jak w przypadku ceremonii świeckiej przeznaczonej dla osób niewierzących. W takim rozwiązaniu przemowę realizuje mistrz ceremonii, a nie ksiądz. 

Osoba prowadząca może wygłosić nie tylko mowę pożegnalną, ale także wspomnieć o wszystkim, o czym zażyczy sobie rodzina zmarłej osoby, a wszystko odbywać się będzie w wybranej oprawie muzycznej. Ponadto jesteśmy także w stanie zaproponować naszym klientom połączenie elementów pogrzebu religijnego i świeckiego, jeśli tylko pojawią się takie preferencje.

Pogrzeb w Czerwonaku
Kremacja i pochówek Czerwonak

Zakład pogrzebowy - odpowiednie przygotowanie ciała zmarłego do pogrzebu na cmentarzu w Czerwonaku

Zakład pogrzebowy Rutkowski z Poznania oferuje kompleksowe przygotowanie ciała zmarłego po wcześniejszym przetransportowaniu ciała do naszej siedziby. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie i uzgodnić odpowiedni termin. Przewóz ciała zawsze odbywa się z pełnym szacunkiem, a osoby oczekujące na nasz przyjazd przy zmarłym powinny dysponować jego aktem zgonu. Na miejscu w domu pogrzebowym wykonujemy pełną i profesjonalną kosmetykę, doradzamy w wyborze stosownej odzieży, a także chętnie posiłkujemy się zdjęciami zmarłej osoby podczas jej przygotowań do pogrzebu.

Zakład pogrzebowy Czerwonak Poznań – pochówek z zachowaniem odpowiedniej atmosfery

Każda ceremonia pogrzebowa organizowana przez naszą firmę odbywa się z zachowaniem odpowiedniej atmosfery i uszanowaniem wszystkich uczestników uroczystości pożegnalnej, dla których jest to bardzo trudna i smutna chwila. Zapewniamy pełne wsparcie i empatyczne podejście, a każdy etap ceremonii jest pieczołowicie planowany, aby uroczystość odbyła się bez żadnych niespodzianek, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Cmentarz Czerwonak – pogrzeby z wybraną oprawą muzyczną

Oprawa muzyczna na pogrzebie odgrywa ważną rolę podczas ceremonii pogrzebowej, dlatego warto wybrać odpowiednie utwory, które podkreślą charakter uroczystości pożegnalnej. Jako specjaliści od lat doświadczeni w pracy w branży funeralnej doskonale zdajemy sobie sprawę, jak smutna jest to chwila, dlatego chętnie oferujemy pomoc w doborze repertuaru, który będzie odpowiedni w tej sytuacji i stanie się idealnym tłem dla ceremonii.

Zakład pogrzebowy Czerwonak Poznań – ekshumacja

Jednym z najtrudniejszych tematów dla bliskich jest ekshumacja. Najczęściej proces ten wykonuje się w celu przeniesienia szczątków do innego miejsca spoczynku lub też dokonania oględzin sądowo-lekarskich. Oferujemy tę usługę w naszej firmie i jesteśmy w stanie wykonać ją od 16 października do 15 kwietnia (zawsze we wczesnych godzinach rannych). Po zakończonych czynnościach związanych z ekshumacją szczątki mogą zostać pochowane w trumnie lub urnie (po wcześniejszej kremacji).

Dom pogrzebowy Czerwonak Poznań – kremacja

Kremacja jest alternatywą dla tradycyjnego pochówku ciała zmarłego w trumnie, które po spaleniu zwłok z zachowaniem wszystkich środków ostrożności i szacunku, może zostać pochowane w urnie. W całym procesie może uczestniczyć rodzina, jednak nie jest to obowiązkowe. Jednak wymaganym etapem jest zorganizowanie pogrzebu na cmentarzu po zakończonej kremacji.

Cmentarz Czerwonak w Poznaniu – kompleksowa pomoc w niezbędnych formalnościach

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak trudnym momentem jest ostatnie pożegnanie i utrata bliskiej osoby, dlatego jesteśmy pełni empatii i chętnie odciążamy rodzinę zmarłego w kwestii dopełnienia niezbędnych formalności związanych z pogrzebem. Oferujemy kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków i dokumentów, a także jesteśmy w stanie zorganizować transport, klepsydry i nekrologi. Nasi specjaliści doradzają również podczas wyboru kwiatów czy modelu urny bądź trumny. Dodatkowo oferujemy pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS-u.

formalności po śmierci męża

Pogrzeby Czerwonak – cennik

Każdy pochówek może być zupełnie inny, gdyż wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. Właśnie z tego względu koszty pogrzebu mogą się różnić, gdyż wpływa na nie kilka czynników. Wśród nich można wymienić między innymi rodzaj urny bądź trumny, decyzję o balsamowaniu lub kremacji, a także oprawę muzyczną. Niektóre osoby preferują skromne pożegnania, podczas gdy innym zależy na podniosłej uroczystości, z muzyką na żywo w tle i długimi przemowami bliskich osób. Nasi specjaliści chętnie doradzą w kwestii organizacji ceremonii, dostosowując wszystkie elementy do określonego budżetu.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Poznań:

TEL: 782 042 988

Koło:

TEL: 601 767 939

TEL: 63 2720269

Potrzebują Państwo pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.