Transport zwłok z Norwegii

Transport zwłok z Norwegii Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło

Jedną z kompleksowych usług, jakie oferuje Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski, jest sprowadzanie zwłok z Norwegii do Polski. Zdajemy sobie sprawę z powagi i trudu zaistniałej u Państwa sytuacji, dlatego dokładamy wszelkich starań, by odciążyć rodzinę zmarłego w tym trudnym czasie, przeprowadzić możliwie najszybszy przewóz zwłok zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zorganizować komplet niezbędnych formalności w Państwa imieniu.

Sprowadzenie zwłok z terytorium Norwegii — niezbędne dokumenty

W pierwszej kolejności Dom Pogrzebowy W. Rutkowski podpisuje pełnomocnictwo, by móc dopełnić formalności w Państwa imieniu. Aby sprowadzenie zwłok z Norwegii było możliwe, organizujemy niezbędne dokumenty:

  • zgoda konsula na transport zmarłego z Norwegii do Polski,
  • norweski akt zgonu, 
  • zezwolenie wydane przez policję norweską na wywiezienie zwłok,
  • zaświadczenie lekarskie sporządzane przez szpital norweski lub lekarza norweskiego stwierdzające, że zgon nie nastąpił z powodu choroby zakaźnej,
  • zaświadczenie domu pogrzebowego, że w trumnie/urnie znajdują się wyłącznie ciało lub prochy osoby zmarłej i trumna ta nie zawiera niczego innego,
  • niezbędne tłumaczenia powyższych dokumentów.

Przewóz zwłok — koszt sprowadzenia

Na transport zwłok z Norwegii ma wpływ odległość od miejsca, z którego organizowany jest przewóz do adresu, pod jaki nasz dom pogrzebowy ma przywieźć ciało. Istotny jest również sposób, w jaki ma odbyć się międzynarodowy transport zwłok do kraju (samolot będzie droższy niż przewóz drogą lądową).

Na koszt ma wpływ też czas, w jakim uda się dopełnić formalności w zakresie przewozu zwłok. Nasz zakład pogrzebowy posiada współpracowników na terenie państw, z których przewozimy zwłoki, co usprawnia proces do niezbędnego minimum.

Na koszt sprowadzenia zwłok z Norwegii wpłynie również ewentualne przeprowadzenie kremacji za granicą. Wówczas transport prochów wymagać będzie też dodatkowego wystawienia dokumentu właściwego dla tej procedury.

W celu odpowiedzi na wszelkie pytania, niejasności oraz przeprowadzenie szczegółowej wyceny, pracownicy naszej firmy pozostają do Państwa dyspozycji przez całą dobę.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.