Pogrzeby – Poznań Górczyn

Jako zakład pogrzebowy z wieloletnim stażem w branży funeralnej oferujemy organizację uroczystości pogrzebowej na cmentarzu Górczyn w Poznaniu. Nasza ogromna wiedza i profesjonalne podejście sprawia, że każdy zorganizowany przez nas pochówek jest szczegółowo przygotowany, zaplanowany i zrealizowany przez mistrza ceremonii bądź kapłana. Oferujemy ceremonie zarówno religijne, jak i świeckie, zawsze jednak z zachowaniem odpowiedniego szacunku do osoby zmarłej oraz uczestników tego obrzędu.

Pogrzeby Poznań Górczyn - Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski

Świeckie i religijne pogrzeby – Górczyn

Proponujemy między innymi standardowe, wyznaniowe pogrzeby religijne, w których całą przemowę realizuje kapłan. To wybór dla osób wierzących, którzy pragnęły zostać pożegnane w zgodzie ze swoją wiarą. Dla osób niewierzących przygotowaliśmy także możliwość zorganizowania pogrzebu świeckiego na cmentarzu Górczyn w Poznaniu. Dużą różnicą względem standardowego pochówku jest fakt, iż przemową, przygotowaniem oraz oprawą muzyczną zajmuje się nie ksiądz, a mistrz ceremonii. Wygłosi podziękowania oraz mowę pożegnalną, będzie także uczestniczył w całym pogrzebie jako osoba, która jednocześnie wesprze rodzinę i bliskich zmarłego podczas tego smutnego, pełnego zadumy dnia. Jesteśmy także w stanie zaproponować naszym klientom połączenie elementów pogrzebu świeckiego z religijnym.

Dom pogrzebowy Górczyn Poznań – przygotowanie ciała zmarłego

Przetransportowanie ciała zmarłego do naszej siedziby jest oczywiście konieczne. W tym celu należy zadzwonić na numer telefonu podany na naszej stronie internetowej i uzgodnić z asystentem odpowiedni termin. Osoby oczekujące przy zmarłym powinny mieć przy sobie także akt zgonu. Przewóz ciała zawsze odbywa się z pełnym szacunkiem. Już na miejscu możemy przygotować ciało, wykonując profesjonalną kosmetykę. Bardzo pomocne są wówczas zdjęcia osoby zmarłej. Doradzamy także w kwestii wyboru stosownej odzieży.

Pogrzeby Junikowo

Zakład pogrzebowy Górczyn Poznań – pochówek

Pochówek na cmentarzu Górczyn w Poznaniu jest bardzo trudnym czasem dla wszystkich uczestników tej smutnej ceremonii. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego kompleksowa usługa organizacji pogrzebu przez nasz zakład zawsze obejmuje zachowanie odpowiedniej atmosfery oraz pełne wsparcie uczestnikom na każdym etapie jego realizacji. Wszystko staramy się zaplanować jeszcze przed uroczystością na tyle wcześnie, aby nic nie zaskoczyło ani uczestników, ani nas, jako organizatorów.

Cmentarz Górczyn – pogrzeby z odpowiednią oprawą muzyczną

Na ceremonii pogrzebowej muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Wpływa bowiem na nastrój wszystkich uczestników uroczystości pochówku, dlatego zawsze powinna być wybrana przez specjalistów od wielu lat związanych bezpośrednio z branżą funeralną. Chętnie zaoferujemy pomoc w wyborze repertuaru oraz poszczególnych utworów.

Cmentarz junikowo pogrzeby
poznański cmentarz junikowo

Zakład pogrzebowy Górczyn Poznań – ekshumacja

Ekshumacja to trudny temat, który jest bardzo dotkliwy dla bliskich zmarłego. Najczęściej dochodzi do niej w przypadku przeniesienia szczątków do innego miejsca spoczynku lub w celu dokonania oględzin lekarsko-sądowych. Nasz zakład pogrzebowy wykonuje profesjonalną ekshumację w okresie od 16 października do 15 kwietnia we wczesnoporannych godzinach. Po zakończeniu wszelkich czynności szczątki mogą zostać pochowane w tradycyjny sposób w trumnie bądź też w urnie, po wcześniejszym poddaniu ich kremacji.

Dom pogrzebowy Górczyn Poznań – kremacja

Alternatywą dla tradycyjnego pochówku w trumnie jest kremacja. Skremowanie ciała zmarłej osoby polega na jego spaleniu z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i szacunku. Rodzina może, lecz nie musi, uczestniczyć w procesie, który jest dozwolony przez polskie prawo, jednak wymagane jest, aby w kolejnym etapie pochówku pogrzebać je na cmentarzu. Jesteśmy w stanie zadbać o wszelkie formalności związane z kremacją, a nasi asystenci chętnie odpowiedzą na każde pytanie.

Cmentarz Górczyn – pogrzeby i formalności

Dopełnienie wszelkich formalności w tak ciężkim okresie jest niezwykle trudne, gdyż na śmierć bliskiej osoby nie da się przygotować czy też tuż po tragicznej wieści skupić myśli na sprawach urzędowych. Z tego względu oferujemy kompleksową pomoc i wsparcie podczas wypełniania niezbędnych wniosków i dokumentów, a także organizujemy transport zwłok, przygotowujemy klepsydry i nekrologi oraz doradzamy w wyborze kwiatów, modelu urny lub trumny oraz ubrań dla zmarłego. Do każdej rodziny podchodzimy indywidualnie i jesteśmy pełni empatii i zrozumienia. Pomagamy także w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pogrzeby Górczyn – cennik naszych usług

Ceny naszych usług pogrzebowych są zawsze atrakcyjne, jednak ostateczny koszt uroczystości zależy od kilku czynników. Może wpłynąć na niego decyzja o balsamowaniu i kremacji, rodzaj urny lub trumny, bukietów czy też obecność osób odpowiadających za oprawę muzyczną. Każdy pochówek może być zupełnie inny. Jedni organizatorzy życzą sobie skromnego pożegnania, a inni pragną, by uroczystość pożegnalna była uzupełniona długimi przemowami bliskich osób, muzyką na żywo oraz pięknymi elementami florystycznymi. Z tego względu koszty różnią się od siebie, jednak zawsze staramy się doradzić w tej kwestii, biorąc pod uwagę przeznaczony na tę okoliczność budżet.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta