Pogrzeby Poznań Miłostowo

Oferujemy kompleksową i profesjonalną organizację pogrzebu na poznańskim cmentarzu Janikowo. Uroczystość ta, jako pełna sentymentu, żalu i smutku, powinna zostać przygotowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie i mnóstwo dotychczas przeprowadzonych ceremonii. Naszym klientom proponujemy zarówno pogrzeby standardowe religijne, jak i świeckie, przeznaczone dla osób niewierzących.

Pogrzeby Poznań Miłostowo

Cmentarz Miłostowo – pogrzeby religijne oraz świeckie

Przeprowadzamy organizację pogrzebów religijnych na poznańskim cmentarzu Miłostowo, które proponujemy osobom wierzącym, jak i świeckie, przeznaczone dla niewierzących. W tym drugim przypadku, mimo pewnych podobieństw do pochówku wyznaniowego, jest jedna różnica – całą ceremonię odprawia mistrz ceremonii, nie zaś ksiądz. Jego rola sprowadza się w głównej mierze do zapewnienia odpowiedniej atmosfery w trakcie pogrzebu, jednak nie tylko. Długie przygotowania do pochówku obejmują przemowę, wspomnienia oraz oprawę muzyczną, a nawet prezentację zdjęć wykonanych jeszcze za życia. Naszym szczególnie wymagającym klientom oferujemy także możliwość spełnienia ostatnich życzeń zmarłego w zakresie organizacji tego trudnego i pełnego smutku dnia dla bliskich.

Pogrzeby Poznań Miłostowo – przygotowanie zmarłego do pochówku

Dysponujemy naszą własną flotą pojazdów przeznaczonych do przewozu osób zmarłych – wystarczy do nas zadzwonić i przygotować na nasz przyjazd akt zgonu, co pozwoli nam zabrać ciało zmarłej osoby. Zajmiemy się jego transportem i odpowiadamy za dalsze czynności, które są niezbędne do wykonania jeszcze przed pochówkiem. W ich ramach możemy między innymi przeprowadzić wymagającą i skomplikowaną kosmetykę twarzy i ciała, aby pożegnanie ostatniej osoby było dla żałobników jak najmniej bolesne. Specjalistyczne preparaty pozwolą przywrócić skórze koloryt i usunąć z niej oznaki przebytej choroby. Zapewniamy wsparcie w kontekście zakupu nowych ubrań, dlatego można w pełni polegać na naszych asystentach, którzy są pełni empatii i zrozumienia w tych trudnych chwilach.

Pogrzeby Miłostowo

Pogrzeby Miłostowo – pochówek

Pochówek realizowany przez nasz zakład pogrzebowy na cmentarzu Miłostowo w Poznaniu jest ściśle dostosowany do ostatniej woli zmarłego oraz najbliższej rodziny. Nie uznajemy na tym polu żadnych kompromisów – zapewniamy szacunek uczestnikom pochówku, a także wspieramy ich w tych najtrudniejszych chwilach w życiu.

Poznański cmentarz Miłostowo – muzyczna oprawa pochówku

Elegancka oprawa muzyczna, odpowiednio dopasowana do charakteru pochówku, ma bardzo duże znaczenie podczas organizowania tej przykrej uroczystości. Wspólnie z żałobnikami wybieramy ją do danego pogrzebu i staramy się, aby utwory spełniły oczekiwania jego organizatorów.

Cmentarz Miłostowo pogrzeby
poznański cmentarz Miłostowo

Cmentarz komunalny Miłostowo – ekshumacja zgodna z przepisami

Jesteśmy w stanie przeprowadzić profesjonalną ekshumację zgodną z przepisami i z zachowaniem wszelkiej ostrożności. Proces wydobywania szczątków z aktualnego miejsca ich spoczynku może odbywać się zgodnie z prawem od 16 października do 15 kwietnia w porannych godzinach. Jest przeprowadzany z godnością i poszanowaniem zmarłych osób. Po ekshumacji szczątki mogą być ponownie pochowane w tradycyjny sposób w trumnie bądź poddane kremacji. Jej celem jest przeniesienie ich do innego grobu lub dokonanie oględzin lekarskich.

Pogrzeby na cmentarzu Miłostowo – kremacja

Osoby decydujące się na skorzystanie z naszych usług mają również możliwość wyboru kremacji jako formy pochówku. Staje się ona coraz popularniejsza, również w Poznaniu. Jest przeprowadzana w specjalnej trumnie kremacyjnej bez elementów metalowych i powłoki lakierniczej, dlatego ulega całkowitemu spaleniu. W procesie może uczestniczyć rodzina, jeśli sobie tego życzy. Palenie ciała przebiega w temperaturze od 800 do 1200°C i zajmuje około 2-3 godziny. Do wykonania kremacji niezbędna jest odpowiednia zgoda oraz akt zgonu.

Cmentarz komunalny Miłostowo

Cmentarz Miłostowski – pomoc w niezbędnych formalnościach

Oferujemy pełne wsparcie podczas wypełniania wszelkich formalności niezbędnych do pochówku na Cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu. Śmierć bliskiej osoby to ogromny cios, na który nie da się przygotować. W tej dramatycznej chwili trudno się skupić na ważnych rzeczach, dlatego nasi asystenci to osoby pełne empatii, które chętnie przeprowadzą Państwa przez wszystkie etapy usług pogrzebowych. Dotyczy to wyboru trumny bądź urny, kwiatów, przygotowania klepsydr i nekrologów, a także ubrania dla zmarłego. Dodatkowo pomożemy wypełnić niezbędne wnioski oraz odpowiemy na wszelkie pytania, również te dotyczące sprowadzenia zmarłe osoby z zagranicy.

Pogrzeby Miłostowo – cennik naszych usług

Na ostateczny koszt pogrzebu wpływa kilka czynników. Niektóre osoby decydują się na skromne pożegnanie w gronie najbliższych, a inni pragną większej i dłuższej uroczystości pogrzebowej, która uzupełniona będzie bogatymi wieńcami, oprawą muzyczną na żywo czy też przemowami członków rodziny. Każdy element ceremonii może wpłynąć na cenę, podobnie jak rodzaj wybranej urny lub trumny, czy też podjęcie decyzji o balsamowaniu zwłok i kremacji. Dopełniamy wszelkich starań, aby wycena była dostosowana do budżetu klienta, a także pomagamy w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS. Świadczenie pomaga odzyskać część kosztów związanych z ceremonią pożegnalną.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta