USŁUGI POGRZEBOWE Poznań i Koło

KOMPLEKSOWA ORGANIZACJA CEREMONII

Uroczystość pogrzebowa to wyraz szacunku dla zmarłej osoby, stąd tak istotne jest szczegółowe i fachowe jej przygotowanie. Niezależnie od religii osoby zmarłej i jej rodziny, Dom pogrzebowy Wojciech Rutkowski świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe (w Poznaniu, Kole i innych miejscowościach) i prowadzi ceremonie we wszystkich obrządkach wyznaniowych, również świeckich.

Powierzając nam organizację uroczystości, otrzymujecie Państwo gwarancję usług najwyższej jakości. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by zapewnić państwu wsparcie i pomoc w rozwiązaniu wszelkich trudności związanych z pogrzebem.

Organizacja pogrzebu – Poznań, Koło

Ceremonie pogrzebowe stanowią moment uczczenia życia zmarłej osoby, a także ostatnią szansę na pożegnanie. Odpowiednie uroczystości są również bardzo ważne dla pogrążonych w żalu bliskich. Uczestnicy mogą się nawzajem wesprzeć, zacieśnić więzi rodzinne i dzięki temu poczuć ulgę w nagłej chwili osamotnienia. Możliwość pomocy Państwu w takich chwilach jest dla nas niezwykle ważna. Dołożymy wszelkich starań, aby ostatnie spotkanie z osobą, która odeszła, zrodziło wyjątkowe wspomnienia i ułatwiło Państwu radzenie sobie ze stratą. Od wielu lat organizujemy pogrzeby w Poznaniu oraz innych miejscowościach w Polsce. Dzięki doświadczeniu oraz głębokiej empatii naszych pracowników jesteśmy w stanie zaplanować ceremonię, która należycie uczci pamięć zmarłego ukochanego.
Z SZACUNKU DO NASZYCH NAJBLIŻSZYCH

Zakres świadczonych usług pogrzebowych

POCHÓWEK

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, proponujemy kompleksową obsługę pochówku zmarłych. Całościowo podejmujemy się przygotowaniem uroczystości pogrzebowych, a swoją stałą obecnością oferujemy niezbędne wsparcie w trudnych chwilach. Jezeli chodzi o usługi pogrzebowe, Poznań i Koło to niejedyne miejscowości, które obsługujemy – zachęcamy do kontaktu i poznania szczegółów naszej oferty. Priorytetem dla nas jest zapewnienie spokoju oraz komfortu osobom, które mierzą się ze stratą najbliższych.

Organizowane przez nas ostatnie pożegnania mają charakter indywidualny i zapełnione są szacunkiem, godnością dla tradycji i miłością do ukochanych.

asystent pogrzebowy Dom pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski

OPRAWA MUZYCZNA CEREMONII POGRZEBOWEJ

Ceremonia pogrzebowa, którą organizujemy, jest usługą w pełni dostosowaną do indywidualnych oczekiwań i potrzeb rodziny. Zapewniamy dopasowaną oprawę muzyczną pogrzebu, która dostarczy słuchaczom wiele niezapomnianych wrażeń.

Pomagamy w wyborze repertuaru i wykonujemy utwory na specjalne życzenie naszych klientów. Służymy wsparciem i dobrym słowem w trudnej chwili pożegnania zmarłej osoby.

EKSHUMACJE

Ekshumacja jest procesem wydobycia szczątków osoby zmarłej z dotychczasowego miejsca spoczynku, w celu przeniesienia jej do innego grobu lub dokonania oględzin lekarskich. W ramach usług pogrzebowych, oferujemy Państwu również wykonanie ekshumacji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Wydobycie ciała dozwolone jest w okresie od 16 października do 15 kwietnia, we wczesnych godzinach rannych. Po przeprowadzeniu ekshumacji, szczątki mogą zostać pochowane w tradycyjny sposób w trumnie bądź mogą zostać poddane kremacji.

KREMACJE

Alternatywą do klasycznego pochówku jest skremowanie ciała zmarłej osoby. Palenie ciała przeprowadza się w temperaturze sięgającej od 800 do 1200 stopni i trwa od 2 do 3 godzin. Kremację można przeprowadzić w dwóch wersjach: z obecnością rodziny lub bez niej.

Kremacja zwłok jest dozwolona przez prawo w Polsce, natomiast wymagane jest, by w kolejnym etapie pochówku pogrzebać je na cmentarzu. Aby przystąpić do kremacji zwłok, należy dostarczyć odpowiednie dokumenty – zgodę osoby zmarłej na skremowanie ciała i odpis aktu zgonu. Oferujemy również kremację zwłok zza granicy

Usługi pogrzebowe w Poznaniu i Kole – wsparcie podczas wypełniania formalności

Śmierć bliskiej osoby bardzo często jest ciosem – żal i osamotnienie nie pozwala wówczas myśleć o czymkolwiek innym. Kiedy emocje są zbyt silne, przychodzimy Państwu z pomocą. Nasz asystent krok po kroku przeprowadzi Państwa przez wszystkie etapy usług pogrzebowych. W Poznaniu i innych miejscowościach w Polsce oferujemy transport do oraz z urzędu stanu cywilnego, cmentarza czy kaplicy, a także fachową poradę w związku z doborem klepsydr oraz nekrologów.

Każdy człowiek inaczej radzi sobie z żałobą, dlatego do cierpiących rodzin i przyjaciół podchodzimy indywidualnie. Asystent usług pogrzebowych z Koła i Poznania pomoże Państwu wypełnić potrzebne wnioski, a także doradzi przy wyborze kwiatów, modelu trumny czy urny oraz ubrań dla zmarłego. Pracownik Domu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości związane ze sprowadzeniem osoby zmarłej z innych części kraju lub z zagranicy.

Poznań – pogrzeby świeckie i religijne

Chociaż większość organizowanych przez nas pogrzebów w Poznaniu, Kole czy innych miastach to uroczystości religijne, zajmujemy się również planowaniem pożegnań w obrządku świeckim. Bardzo przypominają one pochówki wyznaniowe – zamiast kapłana prowadzącym jest mistrz ceremonii. Jego zadaniem jest godna reprezentacja pogrążonych w żałobie bliskich.

Mistrzowie ceremonii przed pogrzebem w Poznaniu ustalają scenariusz pochówku. Plan wydarzenia ułożony z rodziną pozwala przygotować się na rozłączenie ze zmarłą osobą, a także uhonorować jej życie. Trwające około godziny uroczystości mogą więc uwzględniać:

  • przemowę prowadzącego o życiu zmarłego,
  • przemowy i wspomnienia bliskich,
  • oprawę muzyczną w kilku częściach,
  • wygłoszenie podziękowań za przybycie,
  • deklamację poezji lub prozy, motta zmarłego,
  • pokaz zdjęć osoby żegnanej.

Niejednokrotnie rodzina decyduje się na pogrzeb z elementami religijnymi i udziałem mistrza ceremonii. Oferujemy elastyczne scenariusze uroczystości, aby spełnić wolę bliskich, a w niektórych przypadkach także ostatnie życzenia zmarłego.

Przygotowanie zmarłego – usługi pogrzebowe w Poznaniu

Po odejściu oraz uzyskaniu aktu zgonu warto zadzwonić i zamówić usługi pogrzebowe. W Poznaniu oferujemy całodobowy odbiór zwłok, a nasza infolinia otwarta jest także w święta. Dzięki temu możemy odpowiednio przygotować ciało na ceremonię. Zwyczaj obmywania zmarłego pełniony był niegdyś przez najbliższych, jednak dzisiaj najczęściej zajmują się tym profesjonaliści. I nic dziwnego – mycie może być zbyt trudnym zadaniem dla niektórych żałobników. Nasz zakład pełniący usługi pogrzebowe w Kole oraz Poznaniu wyręczy Państwa.

Następnie zwyczajowo wykonuje się specjalistyczną kosmetykę ciała. Bardzo pomocne są wówczas zdjęcia osoby zmarłej. Stosowane przez nas środki mają na celu przywrócić skórze dawny koloryt. Na życzenie rodziny staramy się również ukryć zmiany wyglądu wywołane chorobą, na przykład miejscowe przebarwienia. Włosy również przygotowujemy z myślą o wystawieniu ciała w kaplicy lub domu.

Ostatnim krokiem przygotowania zmarłego jest dobór ubrań. Z powodzeniem może to być ulubiony strój z szafy danej osoby. Dzięki takiemu zabiegowi bliscy zapamiętają ją taką, jaka była za życia. Wiele rodzin decyduje się kupić nowe ubranie – w takich sytuacjach wsparciem i fachową poradą służy nasz asystent.

Specjalistyczne usługi pogrzebowe w Poznaniu – cennik

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski głównie świadczy usługi pogrzebowe w Poznaniu. Cennik przedsiębiorstwa zależy przede wszystkim od złożoności ceremonii. Coraz więcej osób umierających życzy sobie krótkiego, skromnego pożegnania w gronie najbliższej rodziny, która wspólnie wygłosi anegdoty o zmarłym i podzieli się cennymi wspomnieniami. Inni preferują dłuższe uroczystości z piękną muzyką na żywo oraz bogatymi ozdobami z kwiatów. Opisane rodzaje pochówków różnią się więc kosztami.

Na cenę usług pogrzebowych w Poznaniu wpływa ponadto decyzja o balsamowaniu i kremacji, a także wybór modelu trumny czy urny. Koszty działań naszego zakładu są atrakcyjne dla klientów. Oprócz standardowych działań podczas planowania pochówku pomożemy Państwu również w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego w ZUS-ie. Wówczas mogą Państwo odzyskać zwrot części środków przeznaczonych na ostatnie pożegnanie.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Potrzebują Państwo pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.