Transport zwłok z Irlandii

Transport zwłok z Irlandii Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło

Irlandia to jeden z krajów, w których od dawna mieszka wielu Polaków, więc zdarza się, że bliska nam osoba odejdzie właśnie w tym kraju. Niezbędne jest wówczas sprowadzenie zwłok do Polski. Dom Pogrzebowy W. Rutkowski oferuje kompleksowe usługi międzynarodowego transportu zwłok w możliwie najkrótszym czasie. Gwarantujemy odciążenie Państwa w tych trudnych chwilach i zorganizowanie niezbędnych formalności.

Przewóz zwłok z Irlandii do Polski — ile kosztuje transport zmarłych?

Na realizację usługi oraz jej koszt wpływa kilka czynników. W pierwszej kolejności jest to środek transportu, jakim dokonany zostanie przewóz zwłok. Może się odbyć drogą lądową, lotniczą lub częściowo morską.

Wybór samolotu znacznie przyspiesza transport zwłok z Irlandii lub przewóz prochów, jednak jest znacznie droższy. Jednocześnie transport zwłok drogą lądową odbywa się naszą nowoczesną w pełni wyposażoną flotą z odpowiednio przeznaczonymi środkami przewozowymi.

Cena usługi, którą oferuje Dom Pogrzebowy W. Rutkowski, zależy również od ilości formalności niezbędnych do uzyskania oraz odległości od miejsca odbioru zwłok do adresu przywozu na terenie Polski.

Transport zwłok z Irlandii — formalności

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski organizuje następujące formalności:

  • zezwolenie starosty lub prezydenta miasta na przewiezienie zwłok z Irlandii i zorganizowanie pogrzebu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • zaświadczenie polskiego konsula stwierdzające brak przeciwwskazań do sprowadzenia zwłok,
  • odpis aktu zgonu lub innego dokumentu stwierdzającego zgon,
  • zaświadczenie medyczne, że zgon nie miał związku z chorobą zakaźną,
  • certyfikat zezwalający na transport trumny z ciałem lub szczątków ludzkich z Irlandii do Polski,
  • niezbędne tłumaczenia dokumentów,
  • zaświadczenie zakładu pogrzebowego, że zwłoki zostały włożone do metalowej trumny, którą zabezpieczono w drewnianej skrzyni i umieszczono na dnie warstwę substancji chłonnej.

Nasza oferta oprócz przewozu zwłok obejmuje również usługi pogrzebowe. W kwestii ustalenia szczegółów oraz kompleksowej wyceny preferujemy kontakt telefoniczny. Dom Pogrzebowy W. Rutkowski pozostaje do Państwa dyspozycji przez całą dobę.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.