Wieniec pogrzebowy Dom pogrzebowy Rutkowski Poznań, Koło

Kwiaty na pogrzeb: wieńce i wiązanki pogrzebowe

Bukiet pogrzebowy na ostatnie pożegnanie w Poznaniu, Kole i okolicach

Nic dziwnego, że w naszej kulturze kwiaty wręczane są jako podarunek – korzenie tej tradycji można znaleźć już w Starożytnej Grecji. Obecnie kompozycje kwiatowe stanowią wyraz celebracji ważnej uroczystości oraz ciepłych uczuć. Kwiaty pogrzebowe pełnią takie same funkcje – florystyka jest nieodłączną częścią niemal każdego pochówku, ponieważ kwiaty honorują życie osoby zmarłej, a ponadto wyrażają głęboką miłość, tęsknotę i szacunek.

Dom pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski w swojej bogatej ofercie ma przygotowanie pięknych wiązanek lub wieńców pogrzebowych. Współpracujemy z doświadczonymi florystami, aby dostarczyć Państwu kompozycje, które jak najlepiej oddadzą hołd zmarłemu. Wieniec pogrzebowy czy wiązanka pogrzebowa zostanie przygotowana zgodnie z Państwa życzeniem i stanie się godnym elementem na ostatnie pożegnanie zmarłego.

Kwiaty pogrzebowe – poznański Zakład pogrzebowy Wojciech Rutkowski

Bukiety na pogrzeb w Poznaniu lub Kole przygotowywane są z największą starannością o detale. Doskonale wiemy, że zamawiając kwiaty, zależy Państwu, aby jak najlepiej oddawały to, co niewypowiedziane. Dobór roślin powinien bowiem odzwierciedlać relację z kimś, kogo już nie ma, uczucia po stracie bliskiej osoby oraz należycie ją honorować. Dekoracje są zatem komponowane zgodnie z Państwa wytycznymi.

Życzenia mogą dotyczyć m.in. wielkości kompozycji i rodzajów kwiatów, a także kształtu wieńca. Formy kwiatowe przygotowujemy zarówno z żywych, jak i sztucznych kwiatów albo kwiatów mieszanych. W takich kompozycjach kwiaty żywe pięknie uzupełniają trwalsze rośliny z tworzywa. Z powodzeniem stworzymy również bukiet pogrzebowy, w którym znajdują się wyłącznie ulubione kwiaty zmarłego. To wyjątkowy, ostatni podarunek dla bliskiej osoby.

Zakład pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski zapewnia indywidualne podejście do klienta. Dzięki głębokiej empatii pomożemy Państwu w każdej kwestii podczas przygotowania do pożegnania członka rodziny lub przyjaciela.

OFERTA

AKTUALNY ASORTYMENT

WIĄZANKI

Prosta kompozycja stworzona z kilku lub kilkunastu kwiatów, uzdobiona wstęgą u dołu.

WIEŃCE

Kwiaty splecione z zielonym podkładem roślinnym i ułożone w formę okręgu, udekorowane szarfą.

KWIATY NA TRUMNY

Dopasowane dekoracje kwiatowe, które godnie uhonorują ostatnią podróż ukochanych osób.

KWIATY NA URNY

Kompozycje kwiatowe przygotowane zgodnie z wytycznymi wskazanymi przez rodzinę zmarłego.

STROIKI

Oryginalne i stonowane kompozycje florystyczne z kwiatów naturalnych lub sztucznych.

BUKIETY

Minimalistyczna forma kompozycji z kilkunastu elementów ozdobionych biletem lub szarfą.

OFERTA

AKTUALNY ASORTYMENT

WIĄZANKI

Prosta kompozycja stworzona z kilku lub kilkunastu kwiatów, uzdobiona wstęgą u dołu.

WIEŃCE

Kwiaty splecione z zielonym podkładem roślinnym i ułożone w formę okręgu, udekorowane szarfą.

KWIATY NA TRUMNY

Dopasowane dekoracje kwiatowe, które godnie uhonorują ostatnią podróż ukochanych osób.

KWIATY NA URNY

Kompozycje kwiatowe przygotowane zgodnie z wytycznymi wskazanymi przez rodzinę zmarłego.

STROIKI

Oryginalne i stonowane kompozycje florystyczne z kwiatów naturalnych lub sztucznych.

BUKIETY

Minimalistyczna forma kompozycji z kilkunastu elementów ozdobionych biletem lub szarfą.

PRZYKŁADOWE WIEŃCE POGRZEBOWE

OFERTA KOMPOZYCJI KWIATOWYCH DOMU POGRZEBOWEGO Z POZNANIA WOJCIECH RUTKOWSKI

Wieńce i wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów, mieszanych lub sztucznych, są bardzo zróżnicowane. We florystyce żałobnej bardzo ważne jest indywidualne dopasowanie, dlatego poniżej przedstawiamy przykładowe realizacje. Zachęcamy do składania zamówień – z kwiatów na pogrzeb w Poznaniu i Kole może skorzystać zarówno rodzina zmarłej osoby, jak i dalsi krewni czy jej przyjaciele.

Dom pogrzebowy Wojciech Rutkowski – dostawa kwiatów na pogrzeb pod Poznaniem

Transport kwiatów na pogrzeb i pomoc asystenta pogrzebowego

Doskonale wiemy, jak przytłaczająca może być żałoba. Najbliższa rodzina zmarłego nie ma wówczas ochoty na wypełnianie formalności związanych z uroczystością pochówku, co jest w pełni naturalne. Aby ułatwić Państwu te trudne chwile, wiązanki na pogrzeb doręczymy osobiście w wyznaczone przez Państwa miejsce w Poznaniu, Kole lub okolicach. Dzięki temu chociaż część spraw można załatwić bez potrzeby wychodzenia z domu.

Jeżeli poszukują Państwo wsparcia również w innych formalnościach pogrzebowych, warto zwrócić się do nas o pomoc. Pracownicy poznańskiego Domu pogrzebowego Wojciech Rutkowski umiejętnie doradzą podczas organizacji pogrzebu, a nawet w Państwa imieniu udadzą się do urzędów czy administracji cmentarza komunalnego. Wystarczy telefon, a asystent pogrzebowy wyręczy Państwa w tych kwestiach.

Szarfa na wieniec pogrzebowy dla mamy

Floryści współpracujący z Zakładem pogrzebowym z Poznania Wojciech Rutkowski do każdej kompozycji mogą dołączyć wybraną szarfę pogrzebową. To bardzo istotna część kwiatów na pogrzeb – dedykacja napisana na wstędze pięknie uzupełnia symboliczną mowę roślin. Tradycyjnie słowa są podzielone na dwie lub trzy części szarfy.

Jak jednak ubrać w słowa wszystkie emocje towarzyszące żałobnikom? „Ostatnie pożegnanie” może brzmieć zbyt ogólnie, warto więc pomyśleć nad bardziej osobistym przesłaniem. Pracownicy naszej firmy pomogą Państwu ułożyć krótką, ale treściwą sentencję, stanowiącą wyjątkowe pożegnanie osoby zmarłej.

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Wieniec pogrzebowy dla babci – Koło, Poznań

Na takie kwiaty na pogrzeb zazwyczaj decyduje się najbliższa rodzina i przyjaciele zmarłego. Jeśli zależy Państwu na wyrażeniu głębokiej miłości oraz żalu po stracie, należy wybrać wieniec pogrzebowy. Cena wieńców w porównaniu do innych kompozycji jest standardowo wyższa. Małe i duże wieńce pogrzebowe wykonujemy z niemal dowolnych kwiatów, w kształcie serca, koła, krzyża czy standardowego owalu.

Wiązanka pogrzebowa do ręki

Zgodnie z tradycją osoby z dalszej rodziny zmarłego lub znajomi przynoszą kwiaty na pogrzeb uformowane w wiązankę. To kompozycja nieco mniejsza od wieńca, którą składa się na grobie zmarłego. Podobnie jak wieniec pogrzebowy dla taty lub innej osoby zmarłej, wiązanki na pogrzeb można udekorować kwiatami takimi jak róże, goździki czy chryzantemy. Wiązanka pogrzebowa za 100 zł to dość skromna forma florystyczna – warto pomyśleć o bardziej rozbudowanej kompozycji, zwłaszcza jeśli pozostawali Państwo w dość bliskich relacjach ze zmarłym.

Bukiet pogrzebowy z róż i nie tylko

Mniejsza florystyka pogrzebowa jest zarezerwowana dla osób niezwiązanych ze zmarłym. Mowa tutaj o sąsiadach czy dalszych znajomych – mały bukiet pogrzebowy stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej wiązanki pogrzebowej. Zazwyczaj takie formy składają się z kilkunastu kwiatów. Doświadczony florysta nawet tak ograniczoną kompozycję przekształci w odpowiedni ostatni podarunek dla kogoś, kto już odszedł.

Wiązanki pogrzebowe do urny

Przygotowujemy również mniejsze kompozycje takie jak ustawiona przy urnie wiązanka pogrzebowa. Mała wiązanka może mieć wówczas tradycyjną lub bardziej rozbudowaną konstrukcję – to zależy od Państwa życzeń. Wiązanka czy girlanda powinna jednak być dopasowana rozmiarami kwiatostanów do urny, aby zbytnio jej nie przytłaczać. Floryści współpracujący z naszym Domem pogrzebowym w Poznaniu zaproponują Państwu odpowiednie rozwiązanie.

Stroik na trumnę

Florystyka funeralna to także komponowanie stroików na trumny. Wiązanka przymocowana do wieka może w takim przypadku przypominać niewielki wieniec, kwiaty mogą też „oplatać” trumnę lub spływać po jej bokach.

Oprócz stroików przygotowujemy również inne kwiaty na pogrzeb. Cena takich form florystycznych jest uzależniona od ich wielkości oraz zastosowanych gatunków roślin, dlatego zachęcamy do kontaktu.

kwiaty na pogrzeb poznański zakład pogrzebowy

Wiązanki pogrzebowe: sztuczne czy żywe kwiaty?

Bardzo często nasi klienci zastanawiają się, czy wiązanka pogrzebowa z żywych kwiatów to dobry pomysł. I nic dziwnego – kwiaty sztuczne o wiele lepiej znoszą upały, mróz oraz opady atmosferyczne. Warto jednak pamiętać, że pojedyncze kwiaty żywe więdną, symbolizując w ten sposób ulotność życia ludzkiego. Naturalne kompozycje są ponadto szlachetniejszą opcją.

Jeśli chodzi o wieniec z żywych kwiatów, cena takiej kompozycji jest nieco wyższa niż wieńca z roślin sztucznych. Standardowo jednak na pogrzeb przynosimy świeże kwiaty – trwałe wiązanki sztuczne o wiele lepiej sprawdzą się jako dekoracja grobu w czasie świąt, urodzin czy rocznicy śmierci zmarłego. Nasi floryści z powodzeniem przygotują dla Państwa dowolny bukiet na pogrzeb.

Ceny wieńców pogrzebowych w Kole i Poznaniu

Ile kosztuje wieniec pogrzebowy?

Pogrzeb może być sporym wydatkiem dla rodziny zmarłego, dlatego warto wiedzieć, ile kosztuje wiązanka pogrzebowa. Cena kompozycji zależy w głównej mierze od jej kształtu i rozmiaru. Przykładowo wieńce pogrzebowe do 300 zł to średniej wielkości formy wykonane z kilkudziesięciu sztuk kwiatów. Jeśli chodzi o mały wieniec pogrzebowy, 200 zł powinno wystarczyć na prostą kompozycję. Na pogrzeb bliskiego przyjaciela czy krewnego warto wybrać nieco większe dekoracje od ok. 250 zł.

Floryści współpracujący z poznańskim Domem pogrzebowym Wojciech Rutkowski są dość elastyczni, dlatego wieniec pogrzebowy dla dziadka, babci czy innego członka rodziny może wyglądać dokładnie tak, jak sobie Państwo tego życzą. Prosimy o telefon – omówimy Państwa oczekiwania i przedstawimy wstępnie cenę takiej formy florystycznej.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.