Transport zwłok z Rosji

Transport zwłok z Rosji Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło

W Rosji mieszka ponad 70 tysięcy Polaków – nic dziwnego, to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania. Niektórzy wyjeżdżają tam w celach zarobkowych, inni rekreacyjnych. Nawet mimo życia w kraju nad Wołgą, część imigrantów wciąż chce, by miejscem ich ostatecznego spoczynku była Polska. W takiej sytuacji trzeba znaleźć firmę, oferującą międzynarodowy transport zwłok.

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski oferuje taką usługę. Dokładamy wszelkich starań, aby sprowadzenie zwłok z Rosji było procesem sprawnym i szybkim. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok z krajów UE i nie tylko, dlatego formalności czy wsparcie rodziny zmarłego w trudnych chwilach nie stanowią dla nas problemu.

Jak wygląda przewóz zwłok z Rosji do Polski?

Sprowadzenie zwłok z Rosji czy innego kraju zależy od przepisów prawnych. Zanim szczątki zmarłego mogą wyruszyć w ostatnią podróż, pracownicy naszego Domu Pogrzebowego W. Rutkowski kompletują dokumentację. Niezbędne są pisma takie jak:

  • akt urodzenia,
  • karta zgonu (medyczne zaświadczenie o zgonie),
  • zaświadczenie, że zgon nie nastąpił wskutek choroby zakaźnej wydane przez Federalną Służbę Nadzoru w Obszarze Ochrony Praw Konsumenta i Dobrostanu Człowieka,
  • zgoda na wywóz zwłok poza obwód kaliningradzki wydane przez Federalną Służbę ds. Nadzoru w Sferze Ochrony Praw Konsumentów i Jakości Życia Człowieka.

Dokumenty powinny zawierać imię oraz nazwisko zmarłego, datę urodzenia, przyczynę zgonu i docelowe miejsce transportu zwłok. Bardzo ważne są również dodatkowe informacje, jak potwierdzenie, że trumna zawiera wyłącznie szczątki osoby zmarłej, przestrzeń pomiędzy trumną a kontenerem została wypełniona opiłkami drewna, a także że zwłoki zostały zabalsamowane.

Ile trwa transport zwłok z Rosji?

Międzynarodowy transport zwłok zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo oddalone są od siebie miejsca zgonu i pochówku. Nasz Zakład Pogrzebowy potrzebuje dodatkowo ok. 2-3 dni na skompletowanie wskazanych wyżej dokumentów. Dysponujemy własną flotą samochodową, zatem przewóz zwłok trwa zazwyczaj nie więcej niż tydzień, a transport jest w pełni bezpieczny.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.