Asystent pogrzebowy – Poznań, Koło

Organizacja pogrzebu z doświadczonym asystentem

Uroczystość pogrzebowa ma wyrażać szacunek, miłość i tęsknotę po stracie zmarłego, dlatego dokładne jej przygotowanie jest bardzo ważne. Niestety często w obliczu śmierci formalności pogrzebowe to ostatnie, na co mają siłę żałobnicy. Opieka asystenta pogrzebowego może zatem okazać się niezastąpiona. Dom pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski oferuje w takich sytuacjach wyjątkowe usługi pogrzebowe.

Asystent pogrzebowy pomoże Państwu we wszystkich sprawach związanych z pochówkiem bliskiej osoby. Pracownik ma wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu zapewnia kompleksową pomoc w formalnościach pogrzebowych, niezależnie od tego, jakiego wyznania była osoba zmarła. Usługa asystenta pogrzebowego jest przy tym darmowym dodatkiem do standardowych serwisów, jakie świadczy nasz poznański Zakład pogrzebowy. Organizacja pogrzebu krok po kroku stanie się o wiele łatwiejsza.

Formalności pogrzebowe w domu

W czym pomoże Państwu asystent pogrzebowy?

asystent pogrzebowy Dom pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski

Jak załatwić sprawy pogrzebowe?

Aby zorganizować pogrzeb, krok po kroku należy wypełniać określone formalności, które rozpoczynają się już po śmierci bliskiej osoby. W pierwszej kolejności trzeba zawiadomić lekarza rodzinnego, aby wypisał kartę zgonu. Następnie z powodzeniem mogą Państwo uzyskać pomoc w sprawach pogrzebowych od naszego Zakładu Pogrzebowego z Poznania. Od tej chwili rodzina i bliscy zmarłego mogą liczyć na profesjonalne wsparcie.

Pomoc Zakładu Pogrzebowego w formalnościach pogrzebowych można dopasować do swoich potrzeb. Jeżeli poszukują Państwo kogoś, kto wytłumaczy, jak załatwić formalności pogrzebowe, w domu może odwiedzić Państwa nasz pracownik. Jeśli udzielą nam Państwo pełnomocnictwa, zajmiemy się uzyskaniem aktu zgonu w urzędzie stanu cywilnego oraz innymi procedurami w urzędach i na cmentarzu komunalnym.

Formalności pogrzebowe a transport pod Poznaniem

Podczas organizacji pogrzebu ze wsparciem pracownika Zakładu Pogrzebowego w Kole konieczne jest odwiedzenie wielu miejsc. Jeśli nie czują się Państwo na siłach, aby samodzielnie wypełnić te formalności pogrzebowe, asystent Państwa w tym wyręczy. Wiemy, jak najszybciej i najskuteczniej przejść przez ten proces, dlatego warto nam zaufać.

To usługa dostosowana dla osób starszych oraz klientów mających problemy z poruszaniem się. Asystent pogrzebowy może w Państwa imieniu odwiedzić administracje cmentarzy komunalnych, urzędy ZUS, KRUS i nie tylko. Nasz pracownik stanie się wówczas realnym wsparciem w najtrudniejszych momentach żałoby – mogą Państwo na nas liczyć.

transport zwłok Dom pogrzebowy Wojciech Rutkowski Poznań i Koło
pomoc w formalnościach pogrzebowych

Pomoc asystenta pogrzebowego w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego

Asystent pogrzebowy z naszego Domu pogrzebowego w Poznaniu zajmuje się nie tylko pogrzebem, ale również innymi obowiązkami, jakich należy dopełnić po śmierci członka rodziny lub przyjaciela. Jednym z nich jest uzyskanie zasiłku pogrzebowego. Świadczenie z ZUS-u przysługuje osobie, która pokryła koszty pogrzebu. Możemy wspierać klientów w tym procesie albo po uzyskaniu pełnomocnictwa wystąpimy o zasiłek pogrzebowy w Państwa imieniu.

Procedury uzyskania tego świadczenia mogą być dość zawiłe. Należy bowiem zgromadzić faktury i rachunki dokumentujące wydatki związane z organizacją ceremonii, wypełniony wniosek, skrócony odpis aktu zgonu oraz akt dokumentujący pokrewieństwo, a następnie przedstawić je w ZUS-ie. Na decyzję trzeba poczekać ok. 30 dni. Doświadczony pracownik naszego Zakładu pogrzebowego podpowie, czy w danym przypadku przysługuje Państwu zasiłek pogrzebowy.

Warto jednak się o niego postarać – zasiłek pogrzebowy może wynosić do 4000 złotych i jest wolny od podatku dochodowego, zatem pokrywa część wydatków związanych z pochówkiem. Co więcej, w przypadku pełnomocnictwa kwotę 4000 zł możemy rozliczyć z Państwem bezgotówkowo.

Sprowadzenie ciała do Polski

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski z Poznania oferuje międzynarodowy transport zwłok na terenie Unii Europejskiej i innych krajów. Nasz pracownik odpowie na wszystkie pytania dotyczące tej usługi oraz przeprowadzi Państwa przez ten proces. Dokładamy wszelkich starań, aby procedura odbyła się możliwie najszybciej i najmniej boleśnie dla bliskich zmarłego. Zakład pogrzebowy wypełni wszelkie formalności związane z międzynarodowym przewozem zwłok, aby umożliwić Państwu pochówek członka rodziny w Polsce.

kremacja zwłok z innego kraju Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło
pomoc w formalnościach pogrzebowych Dom pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski

Doradztwo w innych sprawach związanych z pochówkiem bliskiej osoby

Zakład pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski dokłada wszelkich starań, aby ułatwić Państwu żałobę. W palecie usług świadczonych przez naszą firmę znajduje się m.in. przygotowanie planu uroczystości, aby w dniu pogrzebu wszystko było dopięte na ostatni guzik. Asystent pogrzebowy dzięki głębokiej empatii i doświadczeniu zorganizuje pogrzeb krok po kroku zgodnie z Państwa życzeniem.

Plan ceremonii określa głównie obrządek religijny lub jego brak. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w scenariuszu uwzględnić „nietypowe” elementy. Zadbamy o dopasowaną muzykę (na żywo lub nie) podczas pożegnania, wygłoszenie przemów bliskich zmarłego lub wypuszczenie gołębi w momencie pochówku. Uroczystości możemy także nadać ustalony motyw, np. kolor biały.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Potrzebują Państwo pomocy?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.