Pogrzeby – Poznań Winogrady

Śmierć, nawet jeśli nie przychodzi niezapowiedzianie, zawsze jest trudna. W takich momentach mogą znaleźć Państwo oparcie w najbliższych i profesjonalistach, którzy zadbają o godny pochówek dla zmarłego. Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski z Poznania dokłada wszelkich starań, by ułatwić Państwu załatwianie formalności oraz organizację ostatniego pożegnania w Poznaniu. Kompleksowo zadbamy także o odpowiednią atmosferę i przebieg uroczystości po przyjeździe na cmentarz.

Pogrzeby Poznań Junikowo

Poznań Winogrady – pogrzeby i formalności

Pracownicy naszego Domu Pogrzebowego wspierają Państwa już od uzyskania karty zgonu od lekarza – niezależnie od dnia tygodnia czy godziny zajmiemy się transportem zwłok, przechowaniem oraz przygotowaniem ich do pogrzebu. Z pełnym szacunkiem do zmarłego do zmarłego na życzenie wykonujemy profesjonalną kosmetykę, ukrywającą ślady choroby i cierpienia. Doradzimy Państwu również w kwestii ubrań pogrzebowych.

Mieszkańcy poznańskich Winograd mogą nam zlecić uporanie się z formalnościami, jakich trzeba dopełnić po śmierci.

Wystarczy telefon oraz podpisanie pełnomocnictwa, a nasi pracownicy uzyskają akt zgonu, z którym później w kancelarii cmentarza lub kancelarii parafialnej ustala się datę i miejsce pogrzebu. Oprócz tego pomożemy Państwu w zamówieniu nekrologów, druku i dystrybucji klepsydr, a także wyborze trumny lub urny.

Zakład pogrzebowy w Poznaniu – pogrzeby świeckie i religijne

Kiedy umiera osoba wierząca, kościół w jej intencji odprawia msze lub inne nabożeństwa w świątyniach. Nie jest to jednak jedyna opcja. Po śmierci ateisty, agnostyka czy kogoś, kto za życia wyraził chęć otrzymania świeckiego pogrzebu, trzeba uszanować jego decyzję. W takich sytuacjach korzysta się z nekropolii komunalnej albo cmentarza należącego do danej parafii. Jeśli cmentarz parafialny jest jedynym w okolicy – parafia ma oowiązek udostępnić go do pochówku. Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Wojciech Rutkowski pomogą Państwu zorganizować piękną uroczystość.

Z żałobnikami ustalamy scenariusz uroczystości, aby jak najlepiej uhonorować życie tych, którzy już odeszli. Ceremonia może obejmować przemowy i wspomnienia osób zebranych, odsłuchanie muzyki na żywo, a także odtwarzanie filmu czy prezentacji multimedialnych. Pogrzeb świecki w Poznaniu może być równie dostojny co pochówek w obrządku religijnym, a jednocześnie wyjątkowy – o jego przebieg dba mistrz ceremonii zapewniony przez nasz Dom Pogrzebowy.

Pogrzeby Junikowo

Poznań Winogrady – Kremacja

Coraz więcej Polaków decyduje się na kremację zwłok i wyraża taką wolę przed śmiercią. W innych przypadkach rozstrzygnięcie sprawy należy do rodziny. Pomożemy Państwu w rozważeniu pomiędzy tradycyjnym pochówkiem a spopieleniem zwłok i przeprowadzimy przez ten proces.

Kremacja odbywa się zgodnie z Państwa życzeniami. Przed spopieleniem zapewniamy czas na pożegnanie się z ciałem bliskiego (w obecności osoby duchownej lub bez). Następnie specjalną trumnę umieszcza się w komorze spalania na kilka godzin. Po zakończeniu procesu wręczamy rodzinie urnę lub na zlecenie rodziny chowamy. Rodzina może też złożyć ją w kolumbarium, grobie ziemnym lub grobowcu rodzinnym – szczegóły takiego pochówku pomoże Państwu ustalić nasz Zakład Pogrzebowy.

Poznań Winogrady – ekshumacje zgodne z prawem

W niektórych przypadkach po pogrzebie wymagane jest przeprowadzenie ekshumacji. Takie sytuacje to zazwyczaj potrzeba zmiany miejsca wiecznego spoczynku lub przeprowadzenie oględzin lekarsko-sądowych. Ekshumacja możliwa jest w okresie od 16 października do 15 kwietnia. Wyjątki od tego stanowią jednak ekshumacje prochów, umieszczonych w urnie i pochowanych w kolumbarium, samodzielnym grobie lub grobie urnowym. Zgodę na wykonanie ekshumacji w innym terminie może wydać również właściwy państwowy inspektor sanitarny.

Doskonale wiemy, że ekshumacja to trudny temat, dlatego dbamy, aby proces odbył się z poszanowaniem godności Państwa bliskich, a także zgodnie z przepisami. Po wydobyciu szczątki możemy ponownie pochować w trumnie lub poddać kremacji.

Kwiaty na pogrzeb na Cmentarzu Miłostowskim i nie tylko

Zakład Pogrzebowy Wojciech Rutkowski oferuje Państwu kompleksowe usługi pogrzebowe włącznie z kwiatami na uroczystość. Doskonale wiemy, jak ważnym elementem pochówku są wieńce – to ostatni podarunek dla kogoś, kto już odszedł. Kompozycja musi przekazywać więc pewne emocje oraz stanowić symbol relacji pomiędzy żałobnikami a zmarłym. Współpracujemy z florystami, którzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić Państwu odpowiedni bukiet, wiązankę czy ozdobę trumny.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta