Sprowadzanie zwłok z Niemiec

Transport zwłok z Niemiec Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło

Polacy decydują się na pracę i życie w Niemczech ze względu na niewielką odległość tego państwa od kraju nad Wisłą, a także możliwości zarobkowe oferowane przez zachodnich sąsiadów. Pomimo czasu spędzonego za granicą, wiele osób ma taką wolę, aby po śmierci wrócić do swojej ojczyzny i spocząć na cmentarzu w rodzinnej miejscowości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zajmujemy się sprowadzaniem zwłok z Niemiec i innych krajów.

Bezpieczny transport zwłok z Niemiec do Polski

Międzynarodowy transport zwłok – z Niemiec do Polski realizujemy, wykorzystując własną flotę samochodową. Dysponujemy nowoczesnymi karawanami, co pozwala to na bezpieczne sprowadzanie zwłok z Niemiec oraz innych krajów, przy spełnieniu wszystkich wymaganych standardów sanitarnych oraz poszanowaniu godności osoby zmarłej. W trosce o bezpieczeństwo Państwa bliskich nie współpracujemy z pośrednikami, realizując transport zwłok z Niemiec do Polski. Cena usługi wykonywanej przez naszych specjalistów może być dzięki temu niższa.

Za sprawą doświadczenia naszych specjalistów oraz posiadania współpracowników w krajach za granicą w stosunkowo krótkim czasie dokonujemy wszelkich formalności tak, aby rodzina mogła, jak najszybciej pożegnać bliską im osobę. Doradzamy w wyborze odpowiedniej trumny, która pozwoli na bezpieczny transport zmarłego oraz będzie dobrze się prezentować. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, również w święta, co sprawia, że mogą Państwo konsultować z nami wszelkie wątpliwości czy pojawiające się w tym trudnym okresie pytania.

Dom Pogrzebowy Wojciech Rutkowski dokłada wszelkich starań, aby międzynarodowy transport zwłok z Niemiec nie był źródłem dodatkowego stresu dla rodziny oraz bliskich, którzy muszą mierzyć się z utratą zmarłego. Wiemy, jak trudny to czas, dlatego zyskując Państwa zaufanie — nigdy go nie zawodzimy. Sam transport zwłok z Niemiec zawsze zostaje zrealizowany przez specjalistów, zdających sobie sprawę z tego, jak ważna dla rodziny jest możliwość pożegnania bliskiej im osoby w ojczyźnie.

Ile kosztuje transport zwłok z Niemiec do Polski?

Podczas planowania uroczystości pogrzebowej osoby zmarłej poza granicami kraju, ważnym pytaniem pozostaje — ile kosztuje transport zwłok z Niemiec do Polski? Cennik, choć obejmuje wiele usług związanych z pożegnaniem zmarłego, nie zawiera konkretnych kosztów transportu zwłok. Jest to spowodowane tym, że w zależności od wielu czynników, cena może ulec zmianie. Wśród tych najważniejszych są:

  • odległość określonej miejscowości w Niemczech od miejsca, do którego ma zostać przewieziony zmarły,
  • cena wybranej trumny lub urny,
  • dokumenty, które muszą zostać przetłumaczone,
  • opłaty miejscowe za przechowanie zmarłego i przygotowanie do wydania. Te zaś można ustalić dopiero po uzyskaniu pełnomocnictwa i ustaleniu wstępnej daty przejazdu.

Szczegóły zawsze ustalamy z bliskimi zmarłego. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczyć nasze usługi na pożądanym poziomie przy jednoczesnym dostosowaniu cen do możliwości osób borykających się ze stratą, tak, aby mogły one pożegnać daną osobę w Polsce i zapewnić jej godny pochówek. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, ile kosztuje transport zwłok z Niemiec w danym przypadku, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. Wstępna wycena odbywa się już podczas krótkiej rozmowy telefonicznej.

Transport zwłok z Niemiec — dokumenty, które są wymagane

Sprowadzenie zwłok z zagranicy w każdym przypadku wymaga również zebrania określonych dokumentów. Wiemy, że tracąc bliską osobę, niełatwo myśleć o formalnościach. Sytuacja może okazać się też trudna dla osób, które nie znają języka niemieckiego. Jeśli zaufają Państwo naszym specjalistom, możemy zagwarantować, że wszystkie niezbędne dokumenty zostaną zgromadzone i przetłumaczone, co zdejmie z Państwa obowiązek zajmowania się formalnościami w tym trudnym czasie.

Sprowadzanie zwłok z Niemiec do Polski to usługa, którą w Domu Pogrzebowym W. Rutkowski powierza się osobom z doświadczeniem znającym dobrze obowiązujące przepisy, a dzięki temu — potrafiącym sprawnie zająć się sprawami formalnymi.

Do niezbędnych dokumentów zaliczane są:

  • zezwolenie na pochowanie zmarłego na danym cmentarzu wydane przez starostę lub prezydenta miasta właściwego dla miejsca pochówku,
  • odpis aktu zgonu albo inny dokument potwierdzający zgon,
  • zezwolenie na przewóz zwłok wydane przez władze niemieckie albo zaświadczenie informujące o spopieleniu, które wydaje krematorium.

Wiemy, że samodzielne skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów mogłoby być czasochłonne, przez co uroczystość pogrzebowa musiałaby odbyć się później. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że zarówno rodzina, jak i inni bliscy zwykle nie chcą czekać, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby kwestie formalne nie wpływały znacznie na czas sprowadzania zwłok z Niemiec.

Sprowadzanie zwłok z Niemiec do Polski przez Dom Pogrzebowy W. Rutkowski

Oferujemy kompleksowe usługi związane z organizacją uroczystości pogrzebowej, w tym sprowadzaniem zwłok z Niemiec do Polski, aby wszyscy bliscy mogli z szacunkiem pożegnać zmarłego. Pomimo tego, że cała procedura jest zazwyczaj czasochłonna, staramy się skrócić cały proces. Zwykle od zgłoszenia, do załatwienia wszelkich formalności nie mija więcej niż 7 dni. Dzięki temu zaufało nam już wiele osób planujących transport zwłok z Niemiec.

Dokumenty oraz inne niezbędne podczas sprowadzania zwłok rzeczy zostają skompletowane przez naszych specjalistów, więc bliscy zmarłego przeżywający stratę nie muszą zaprzątać sobie głowy załatwianiem formalności ani wykonywaniem innych czynności związanych z organizacją pogrzebu.

Jesteśmy dla Państwa dostępni przez całą dobę, dlatego, jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub chcą omówić szczegóły transportu zwłok z Niemiec do Polski — zachęcamy do kontaktu.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Poznań:

TEL: 663 658 801

TEL: 782 042 988

Koło:

TEL: 601 767 939

TEL: 63 2720269

Podziękujmy Twoim najbliższym. Razem.