Pogrzeby – Luboń

Od wielu lat proponujemy naszym klientom profesjonalną organizację pogrzebów w poznańskim Luboniu. Śmierć bliskich to niezwykle trudny i bolesny czas dla rodziny zmarłej osoby, a także skomplikowany w kwestii organizacji uroczystości pogrzebowej. Jako firma z wieloletnim stażem w branży funeralnej oferujemy kompleksową organizację i obsługę całej ceremonii pochówku. Nasi specjaliści zawsze dokładają wszelkich starań, by zapewnić wsparcie i pomoc w rozwiązaniu trudności związanych z pogrzebem.

Pogrzeby Poznań Luboń

Świeckie i religijne pogrzeby – Luboń

Wierzący w Boga zmarli z pewnością życzyliby sobie pochówku zgodnego ze swoją wiarą. Z tego względu proponujemy między innymi pogrzeby religijne, które odprawia kapłan w zgodzie z ogólnie przyjętą charakterystyką tego obrządku. W przypadku osób niewierzących oferujemy możliwość zorganizowania pogrzebu świeckiego. Uroczystość żałobna w porównaniu do pochówku religijnego jest prowadzona przez mistrza ceremonii, a nie przez księdza. Ponadto pozbawiona jest symboli religijnych, a zamiast Mszy Świętej występuje przemowa, której przebieg jest dokładnie ustalany z organizatorami pogrzebu.

Dom pogrzebowy Luboń – przygotowanie zmarłego

Ciało zmarłego należy przetransportować do naszej siedziby. W tym celu wystarczy się z nami skontaktować i przekazać asystentowi informację na temat adresu oraz dogodnej godziny przybycia naszego transportu. Należy także mieć przy sobie akt zgonu osoby zmarłej. Po odbiorze zwłok możemy przeprowadzić specjalistyczną kosmetykę zmarłego, obejmującą między innymi przywrócenie kolorytu skórze oraz zatuszowanie śladów walki z chorobą. Nasi specjaliści wyręczą Państwa także w kwestii doboru odzieży, a także przygotują osobę zmarłą w taki sposób, aby jej ciało mogło zostać wystawione w kaplicy bądź w rodzinnym domu.

Pogrzeby Luboń

Cmentarz Luboń – pochówek

Pochówek realizowany przez nasz dom pogrzebowy na cmentarzu Luboń jest trudną chwilą dla wszystkich osób zgromadzonych na tej smutnej uroczystości. Z tego względu oferowana przez nas usługa transportu zwłok oraz organizacji pogrzebu jest profesjonalna i odbywa się zawsze z pełnym szacunkiem dla zmarłego. Staramy się pomóc na każdym etapie, służymy także pełnym wsparciem i pomocą na etapie załatwienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem.

Zakład pogrzebowy Luboń Poznań – muzyka

Ceremonia pogrzebowa powinna mieć wspaniałą oprawę muzyczną, dostosowaną do charakterystyki tej trudnej chwili oraz jej wagi. W naszym zakładzie pogrzebowym w Poznaniu pomożemy w wyborze repertuaru, udostępnimy utwory, które zostaną odegrane na uroczystości, a także wspólnie wybierzemy takie, które z pewnością zapewnią odpowiednią atmosferę podczas pochówku.

Dom pogrzebowy Luboń Poznań

Pogrzeby Poznań Luboń – kremacja

Zapewniamy także pełne wsparcie w przypadku kremacji, która staje się coraz popularniejszą alternatywą dla klasycznego pochówku. Ciało zmarłej osoby jest palone w specjalnych piecach z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności i z pełnym szacunkiem. Proces trwa do 3 godzin i może w nim uczestniczyć rodzina w przypadku wyrażenia takiej chęci. Po kremacji konieczne jest przeprowadzenie kolejnego etapu pochówku na cmentarzu, składając do grobu prochy w urnie.

Dom pogrzebowy Luboń Poznań – ekshumacje

Specjalizujemy się również w wykonywaniu profesjonalnej ekshumacji zwłok, czyli wydobycia szczątków w celu przeniesienia do innego grobu lub dokonaniu oględzin lekarskich. Proces ten zawsze odbywa się z należytym szacunkiem dla zmarłego oraz z zachowanie wszelkich obowiązujących procedur. Zasady ekshumacji są ściśle określone przez prawo. Przepisy wyraźnie wskazują, że jest ona dopuszczalna w okresie od 16 października do 15 kwietnia w godzinach porannych.

Zakład pogrzebowy Luboń Poznań

Pogrzeby Luboń – formalności

Podczas świadczenia usług pogrzebowych staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy są pogrążeni w smutku i żalu. Z tego względu wspieramy żałobników przy dopełnieniu wszelkich formalności związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej. Nasi asystenci przeprowadzą Państwa przez wszystkie etapy usług pogrzebowych – krok po kroku, z dokładnym wytłumaczeniem każdej kwestii. Pomożemy skompletować niezbędne wnioski i dokumenty, a także wybrać kwiaty, trumnę lub urnę oraz ubrania dla zmarłego. Ponadto oferujemy kompleksowe usługi związane ze sprowadzeniem osoby zmarłej z innej części kraju lub spoza jego granic.

Zakład pogrzebowy Luboń Poznań – cennik naszych usług

Cennik usług pogrzebowych oferowany przez naszą firmę zależy od złożoności ceremonii pożegnalnej. Im skromniejsza uroczystość, tym niższy koszt. Na ostateczną cenę wpływa rodzaj trumny bądź urny, bukiety, oprawa muzyczna czy też decyzja dotycząca balsamowania i kremacji. Jednak warto wiedzieć, że kosztu działań naszego zakładu zawsze są atrakcyjne dla klientów. Dodatkowo, poza standardowymi usługami pomagamy również w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego z ZUS-u, który pozwala odzyskać częściowy lub całkowity zwrot kosztów związanych z ceremonią.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta