Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Pogrzeb to wyjątkowa i poważna uroczystość, która wymaga sporej odpowiedzialności i włożonej pracy, nie tylko w sam jej godny i uroczysty przebieg, ale też załatwienie wszelakich formalności, związanych ze zgonem. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele domów pogrzebowych, co utrudnia wybór i wprawia w zakłopotanie wiele osób. Doskonale wiemy, że śmierć i organizacja pochówku zmarłego, to trudne i wprawiające w zakłopotanie procedury, dlatego jako firma z wieloletnim doświadczeniem podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze domu pogrzebowego.

1. Zapoznaj się z reputacją domu pogrzebowego

Naturalnie w obecnych czasach przy wyborze restauracji, kina, czy hotelu, kierujemy się opiniami zamieszczonymi w Internecie, lub usłyszanych od naszej rodziny, czy znajomych. Ta sama zasada dotyczy zakładów pogrzebowych – po przeanalizowaniu opinii zamieszczonych w sieci, znajdź renomowaną placówkę, aby mieć pewność co do opieki i usług, które otrzymasz.

Przy wyborze zakładu, sprawdź czy cieszy się on dobrymi opiniami i zatrudnia życzliwy personel, który podchodzi z zaangażowaniem do rodzin, którym służy. Podpowiadamy też, aby przeczytać o deklaracji misji i historii domu pogrzebowego. Te dwie informacje mogą pomóc w lepszym zrozumieniu wartości i zobowiązań zakładu. Poproś znajomych lub swoją rodzinę o rekomendacje, jeśli nie jesteś pewien, co do zamieszczonych w sieci opinii.

Jako wieloletni dom pogrzebowy, cieszymy się wieloma pochlebnymi opiniami ze względu na nasz profesjonalizm i empatyczne podejście do naszych klientów z Wielkopolski. Zachęcamy do kontaktu w celu pytań o nasze działanie, czy historię domu.

pomoc w formalnościach pogrzebowych Dom pogrzebowy w Poznaniu Wojciech Rutkowski

2. Przy wyborze kieruj się lokacją zakładu

Wybierz odpowiednią lokalizację. Pamiętaj, że przygotowując uroczystość, będziesz w stałym kontakcie z zakładem pogrzebowym, dlatego w przygotowaniach pomoże dogodna lokalizacja. Wybieraj domy pogrzebowe blisko cmentarza, świątyni i swojego miejsca zamieszkania – zredukuje to koszty i ułatwi przebieg ceremonii.

3. Spełnia Twoje potrzeby kulturowe i religijne

W Polsce zaczyna pojawiać się wiele nowych kultur i obyczajów religijnych, dlatego organizacje pogrzebów często są ograniczone. Przy wyborze domu pogrzebowego kieruj się możliwością pochówku zgodnym z przekonaniami religijnymi, który pomoże Ci godnie pochować bliską osobę.
W domie pogrzebowym Wojciech Rutkowski kierujemy się szacunkiem do wszystkich osób i indywidualnie podchodzimy do każdego klienta.

4. Oferuje dobrą usługę, nawet po zakończeniu ceremonii

Czym charakteryzuje się odpowiedni i profesjonalny zakład przy świadczeniu usług?

  • Transport zwłok – pamiętaj, że nie wszystkie firmy zajmujące się usługami pogrzebowymi oferują transport zwłok np. z innego miasta do drugiego. Jeśli zgon nastąpił za granicą, sprawdź czy firma oferuje międzynarodowy przewóz zwłok. Zachęcamy do przejrzenia rubryki o transporcie międzynarodowym TUTAJ, w celu uzyskania większej ilości informacji.
  • Charakter pochówku – kremacja, czy tradycyjny pogrzeb? Sprawdź, czy zakład oferuje krematorium, jeśli decydujesz się na tę formę pochowania zmarłego.
  • Chłodnia – w przypadku śmierci w domu, ciało do maksymalnie 72 godzin powinno zostać przetransportowane do zakładu pogrzebowego, który posiada chłodnię.
  • Wydruk i rozmieszczenie nekrologów w okolicy i w charakterystycznych miejscach np. ulicy gdzie mieszkała zmarła osoba, na cmentarzu, na parafii do której uczęszczała.
  • Kosmetyka, ubranie zmarłego i wybór trumny – te rzeczy powinny być dostępne w zakładzie pogrzebowym, aby zapewnić godne pochowanie. Dom pogrzebowy powinien zapewniać usługę kosmetyczną przygotowującą do pozostawienia zmarłego przy otwartej trumnie, lub zabiegów balsamowania czy użycia makijażu, przy których używa się specjalnej chemii pogrzebowej.

5. Dodatkowe aspekty, wpływające na przebieg uroczystości

Pogrzeb powinien być uroczysty i wyniosły, aby zapewnić godny zapamiętania pochówek. Dlatego oprócz tradycyjnego przebiegu, warto zdecydować się na wyjątkową oprawę muzyczną, usługi fotograficzne, czy kwiaty, które dodadzą atmosferze powagi. Jeśli zamierzasz zorganizować stypę po pogrzebie, zapoznaj się, czy zakład oferuje pomoc w organizacji i nie współpracuje z lokacjami umożliwiającymi przeprowadzenie stypy.

Dom pogrzebowy Wojciech Rutkowski znajdujący się w Poznaniu oraz Kole w województwie Wielkopolskim gwarantuje Państwu organizację pogrzebu i empatyczne podejście do klientów. W celu uzyskania informacji, zachęcamy do KONTAKTU.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

służymy radą w razie dodatkowych pytań.