Formalności pogrzebowe Poznań

Strata bliskiej osoby to niezwykle traumatyczne przeżycie. Ciężko w takich momentach myśleć o formalnościach związanych z załatwianiem spraw urzędowych. Dlatego nasz zakład, chcąc odciążyć rodzinę i najbliższych zajmuje się pobraniem wszystkich niezbędnych dokumentów i dokonaniem formalności. Wszelkie istotne dokumenty upoważniające nas do wykonania tego zadania znajdują się na stronie DO POBRANIA. Służymy pomocą ułatwiającą przejście tej urzędowej drogi, potrzebne będzie nam tylko jedno zaświadczenie i możemy rozpocząć pracę .

Podstawowe i niezbędne dokumenty pogrzebowe

Są dwa niezbędne dokumenty, które należy nabyć po stracie bliskiej osoby. Pierwszym z nich jest karta zgonu. 

Karta zgonu to dokument wystawiany po stwierdzeniu zgonu. Jest ona wystawiana przez różne osoby, zależność stanowi miejsce śmierci. Jeżeli dochodzi do tego w szpitalu, to w takim wypadku kartę wypełnia lekarz, który prowadził chorego przez ostatnie 30 dni poprzedzające śmierć. W wypadku jeśli śmierć nastąpiła w innym miejscu, karta zgonu wystawiona może zostać przez lekarza Pogotowia Ratunkowego lub przez lekarza rodzinnego. 

Kolejnym ważnym dokumentem jest akt zgonu. Akt zgonu wystawiany jest przez Urząd Stanu Cywilnego, który rejestruje zgon. W Poznaniu placówka taka znajduje się na ulicy Karola Libelta 16/20. Po dokument aktu zgonu udaje się w to miejsce bliska osoba zmarłego. Może być to współmałżonek, dzieci, rodzeństwo, współlokator lub osoby obecne w chwili śmierci. W celu odciążenia z tej odpowiedzialności osób zobowiązanych, my udamy się do stosownego urzędu i pozyskamy ten dokument. Dzięki temu najbliżsi osoby zmarłej nie muszą przechodzić przez urzędowe trudy i formalności. Do wykonania tego potrzebne nam będzie pełnomocnictwo (odnośnik do dokumentu). Aby pozyskać akt zgonu, potrzebne nam będą także pewne dokumenty, dowód lub paszport osoby zmarłej oraz karta zgonu.

Pogrzeby Wojciech Rutkowski Poznań i Koło kremacja zwłok

Zasiłek pogrzebowy Poznań

Starając się o zasiłek pogrzebowy należy udać się do placówki ZUS i złożyć tam odpowiednie dokumenty. Kto może ubiegać się o pobór takiej zapomogi? Członkowie rodziny, pracodawcy, domy pomocy społecznej, gmina, powiat, kościół lub inny związek wyznaniowy, a także osoba obca. O ten zasiłek ubiegać się można jeżeli poniosło się koszty pogrzebu. 

Aby nie musieli Państwo  nakładać na swoje barki większej ilości obowiązków i zadań, w tym trudnym okresie, dokonaniem niniejszej formalności także zajmie się nasz dom pogrzebowy.

Transport zwłok

Kompleksowo zajmujemy się także transportem zwłok z zagranicy do każdego miejsca na terenie kraj oraz dokonaniem i wypełnieniem niezbędnych dokumentów. Współpracujemy z przedstawicielami naszej firmy w kilku krajach Europejskich, dzięki temu cały proces jest dodatkowo ułatwiony i bezpieczny, ponieważ po obu stronach znajdują się ludzie będący w ciągłej komunikacji. Wszystkie formalności bierzemy na swoją odpowiedzialność,  związane zarówno z transportem międzynarodowym jak i pochówkiem. 

Międzynarodowego transportu zwłok dokonujemy na trzy różne sposoby. Korzystamy z atestowanych karawanów, ale transport odbywać się też może drogą lotniczą oraz morską.

Dokumenty dotyczące pochówku w innej parafii

Jeżeli pochówek odbyć ma się w innej parafii, niż tej, do której przynależał zmarły również należy dokonać związanych z tym formalności. Zdajemy sobie sprawę z tego jakie może to być nieprzyjemne i trudne, w momencie utraty bliskiej osoby. Dlatego chcemy w zupełności odciążyć osoby znajdujące się w żałobie i zajmujemy się pobraniem zaświadczenia z parafii. Dzięki temu nie trzeba się martwić o składanie dokumentów dotyczących każdego szczegółu.

Całodobowy dyżur telefoniczny również w soboty, niedziele i święta

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

służymy radą w razie dodatkowych pytań.